Mersin

Kan bağışında duyarlılık artıyor

Mersin Kızılay Şube Başkanı ve Yardım İyilik Vakfı Huzurevi Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erdem, kan bağışı konusunda toplumsal duyarlılığın ve bilincin her geçen gün arttığını, ancak düzenli ve gönüllü kan bağışının istenilen düzeye ulaşmadığını söyledi.

Kan bağışında duyarlılık artıyor

27 Eylül 2017 14:49
-A

+A

 
Mersin Kızılay Şube Başkanı ve Yardım İyilik Vakfı Huzurevi Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erdem, hastanelerde kan ihtiyacının düzenli bağışçıların destekleri ile karşılandığını anımsattı. Türk Kızılayı’nın olağanüstü durumlar için stoklarını hazır beden Başkan Erdem, “Stokların tükenmemesi için kullanılan kan ürününün yerine yenisini koymak gerekir. Türk Kızılayı, bölge kan merkezleri, kan bağış merkezleri ve mobil kan bağış araçları ile ülkemizin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamayı hedeflemektedir” dedi.
 
HAYAT KURTARICIDIR
Kan bağışı konusunda toplumsal duyarlılığın ve bilincin her geçen gün arttığını dile getiren Başkan Erdem, ancak düzenli ve gönüllü kan bağışının istenilen düzeye ulaşmadığını kaydetti. Vatandaşları kan bağışı yapmaya davet eden Başkan Erdem, “18- 65 Yaş arasında, ağırlığı en az 50 kg ve üzerinde olan her sağlıklı birey kan bağışında bulunabilir. Kan, bağışçısına manevi olarak doyum sağlar, tanımadığı bir kişinin hayatını kurtarmak bağışçıyı mutlu eder. Sadece kana ihtiyacı olan hastalara faydası vardır. Hayat kurtarıcıdır” ifadelerini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku