Mersin

Jandarmanın yol kontrolünde yakalandı

İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekiplerin Mersin'in Anamur İlçesi'nde yol kontrolü sırasında 14 ayrı suçtan 7 yıldır aranan S.B.'yi yakalandı.

Jandarmanın yol kontrolünde yakalandı

9 Ağustos 2017 09:19
-A

+A

 
 
Mersin İl Jandarma Komutanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre; Mersin -Antalya karayolu üzerinde yapılan yol kontrolü esnasında durdurulan  yolcu otobüsünde; üzerinde kimlik bulunmayan bir yolcunun hareketlerinden ve beyan ettiği kimlik bilgilerinden şüphelenilmesi sonucunda, ailesine ait diğer kimlik bilgileri araştırıldı 14 ayrı suçtan arandığı tespit edildi.
Kimliğini ibraz edemeyen bu şahsın aranan şahıs olabileceği değerlendirilerek Anamur İlçe J.K.lığı Olay Yeri İnceleme Tim Komutanlığı tarafından parmak izi alındı ve parmak izi analizi sonucu şahsın 14 ayrı suçtan 2010 yılından itibaren yakalama kararı ile aranan ve hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.B isimli şahıs olduğu tespit edildi.
Şüpheli S.B. sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak Anamur T Tipi Cezaevine teslim edildi.
Aynı tarihte icra edilen yol kontrolü faaliyetinde 2 ayrı suçtan aranan ve hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir şüpheli daha yakalanarak sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak Anamur T Tipi Cezaevine teslim edildi.
Mersin İl Jandarma Komutanlığı’nın, sorumluluk bölgesinde aranan şahısların süratle yakalanması, toplum içerisindeki suçluların barındırılmaması için gerekli yasal mevzuat çerçevesinde işlemlerin yapılarak, suç ve suçlularla mücadelesine kararlılıkla devam edeceği bildirildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 468 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku