Mersin

İYİ Parti Mersin İl Başkanı Kim Olacak?

İyi Parti'nin kurucular kurulanda 1996 yılında DYP İçel milletvekili seçilen ve iki dönem görev yapan eski Devlet Bakanı Ayfer Yılmaz ile MHP eski Mersin Milletvekili Behiç Çelik’in Kurucular Kurulu listesinde yer alırken Mersin Siyaset dünyası yeni partinin kurucu Mersin il başkanı kim olacak sorusuna yanıt arıyor.

İYİ Parti Mersin İl Başkanı Kim Olacak?

1 Kasım 2017 08:47
-A

+A

Meral Akşener'in Genel Başkanlığını yaptığı İyi Parti'nin Mersin il başkanlığı için 3 kişinin adı geçiyor.
İYİ Parti'de Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı görevine getirilen Koray Aydın'ın, partinin bazı il başkanlarını açıklayacağı ileri sürüldü.
Atlı Otel’de 1 Kasım Çarşamba günü (BUGÜN) saat 11:00'da düzenleyeceği basın toplantısı ile Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin ve Giresun il başkanlarını açıklayacak. Meral Akşener'in genel başkanlık görevine seçildiği İyi
Parti'nin Mersin de teşkilatlanması için yoğun kulis çalışmaları yapıldığı www.mersinsiyaset.net haber merkezine gelen bildiler arasında. Kurucuları arasında Mersin bağlantılı isimlerin de yer aldığı İyi Parti'nin il başkanlığı için çaba sarf eden 3 kişinin adı kulislerde dolaşırken İyi Parti Genel Merkezi'nin yarın kimi il başkanı olarak atayacağı ise merak konusu oldu.
Türkiye’nin 87. partisi olarak siyaset hayatına giren Meral Akşener önderliğindeki İyi Parti teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. İyi Parti’de önceki akşam yapılan toplantının ardından Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı’na Koray Aydın getirildi. Şimdi gözler Mersin İl Başkanının kim olacağına çevrildi. İl Başkanlarını belirlemek için Ankara’da üç kişilik bir heyetin çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.
Parti kurulmadan önce Mahmut Özsavran’ın Kurucu İl Başkanı olacağı iddia edilirken, genel merkezin Fevzi Karaca ve Rüştü Ongun ismi üzerinde durduğu öğrenildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 638 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku