Mersin

İşadamı Coşkun Doğmuş’tan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

CRD Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı, Coşkun Doğmuş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı. 

İşadamı Coşkun Doğmuş’tan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

10 Ocak 2018 09:26
-A

+A

CRD Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı, Coşkun Doğmuş mesajında, basının toplumun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesinde, birlik, beraberlik, kardeşlik, barış, huzur ve güven ortamının güçlenmesinde önemli bir paya sahip olduğunu ifade etti.

Basının demokrasiyle özgür olduğunu vurgulayan İşadamı Coşkun Doğmuş, "Basın, demokrasinin, hukukun, insani değerlerin, hak ve özgürlüklerin tarafı olmaya devam etmelidir. Kamuoyunu bilgilendirme, aydınlatma gibi onurlu bir görevi yerine getiren tüm medya çalışanlarının, daha iyi koşullarda görev yapabilmeleri için çalışma şartları iyileştirilmelidir" değerlendirmesinde bulundu.

CRD Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı, Coşkun Doğmuş, gazeteciliğin ülkedeki gelişmeleri kamuoyuna aktararak, halkı bilgilendirdiği, vatandaşla devlet arasında köprü görevi gördüğünü belirterek, şunları kaydetti:
"Çağın en dinamik mesleklerinden gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok yönlü bir misyon içeriyor. Türkiye'nin çağdaşlaşma sürecinde önemli görevler üstlenerek üstlendiği görevleri başarıyla yerine getiriyor. Basın, demokrasiyle vardır, demokrasi yoksa basının özgürlüğü de risk altında, tehdit altında demektir. Dolayısıyla basın, demokrasinin, hukukun, insani değerlerin, hak ve özgürlüklerin tarafı olmaya devam etmelidir. Bu duygu ve düşüncelerle, büyük fedakarlık ve özveri ile çalışan bütün basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü içtenlikle kutlarım."
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 480 Oy (%28)

  • HAYIR : 593 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku