Mersin

IRAK BÜYÜKELÇİSİ MERSİN’DE

Irak Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dr. Hisham Al-Alawi, Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nin (TISİAD) misüfiri olarak geldiği Mersin’de temaslarda bulunacak.

IRAK BÜYÜKELÇİSİ MERSİN’DE

15 Aralık 2017 12:01
-A

+A

Irak Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Dr. Hisham Al-Alawi, Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Genel Başkanı Nevaf Kılıç’ın misafiri olarak Mersin’e geliyor. Bir takım görüşmeler ve ziyaretler için 3 gün Mersin’de bulunacak olan Al-Alawi’nin programı bugün başlıyor. Irak ve Türkiye arasındaki özellikle ekonomik ilişkilerin daha da üst seviyelere getirmek adına bu ziyaretin önemine değinen Başkan Nevaf Kılıç, “Sayın Büyükelçiyi 3 gün boyunca Mersin’de ağırlayacağız. Diplomatik ve ekonomiye dayalı bir takım ziyaretlerin yanı sıra Mersin’in kültürel ve doğal güzelliklerini de kendisine tanıtacağız. Umut ediyorum ki bu ziyaret iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da sağlam temellere dayanmasına sebep olur” dedi.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi ziyareti ile başlayacak olan Al-Alawi’nin temasları Armada Grup ve Unat Yağ ziyaretleri ile devam edecek. Öğleden sonra programında Mersin Valiliği ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanını ziyaret edecek olan Al-Alawi iş dünyası ziyaretlerine devam edecek. Ziyaretin ikinci gününde iş dünyası ziyaretlerine devam edecek olan Al-Alawi Yörüksüt, Capital İş Merkezi, Arbel ve Mersin Limanı ziyaretinden sonra AKİB’te düzenlenecek olan panele katılacak. Al-Alawi Mersin temaslarının son gününde ise Aydoğanlar İnşaat ziyareti sonrasında kentin kültürel ve doğal güzelliklerini tanıma fırsatı bulacak.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku