Mersin

İNTERNETTEN EV ALINMAMALI

Mersin Tüm Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, internet üzerinden satılan evlerle ilgili büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, "En çok dolandırıcılık internet üzerinden yapılıyor.

İNTERNETTEN EV ALINMAMALI

21 Temmuz 2017 11:53
-A

+A


Mersin Tüm Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, internet üzerinden satılan evlerle ilgili büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, "En çok dolandırıcılık internet üzerinden yapılıyor. Olmayan bir evden vatandaşlardan para alıyorlar ve kayıplara karışıyorlar. Bunlara kaçak emlakçılar diyorlar ancak bunlar düpedüz sahtekardır" dedi.

İnternet üzerinden satılan evlerle ilgili de çok büyük sıkıntılar yaşadıklarının altını çizen Madenli, "En çok dolandırıcılık internet üzerinden yapılıyor. Emlakçı olmayan, aslında sahtekarlık yapmak isteyenlere çok büyük bir kapı. Adam internete evim var gibi ilan veriyor, altına da bir emlakçının ismini yazıyor. Bunların altına yazılan çoğu emlakçı aslında yok. Kafalarına göre isim belirleyip, şu emlakçı, bu emlakçı diye yazıyorlar. Öyle bir ev olmadığı halde insanlardan para alıyor ve kayboluyorlar. Ondan sonra vatandaşların emlakçıya güveni bitiyor. Bir başkası evde oturuyor, 3-4 tane ev ayarlıyor, onları satıyor, komisyonunu alıyor ama devlete vergi yok. Bunlara kaçak emlakçı diyorlar. Ancak bunlar düpedüz sahtekardır. Emlakçılıkla ilgileri yoktur. Bunun zararını da biz, vatandaş, devlet çekiyor. Emlakçılık Yasası'nın bir an önce ivedilikle çıkarılması gerekiyor" dedi.

Anahtar Kelimeler : İNTERNETTEN EV ALINMAMALI,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku