Ak Parti

İhsan Gültekin: İzlenen politikalar, Türkiye'nin potansiyelini yükseltecek

AK Parti Mezitli İlçe Başkanı İhsan Gültekin, Başbakan Binali Yıldırım'ın KOBİ'lere teknolojiye yönelik yatırımlarında yüzde 70 hibe, yüzde 30 geri ödemeli kredi imkanı sağlanacağını söylemesinin ardından açıklamalarda bulundu. Başkan Gültekin, "Sağlanan destek ve teşvikler, hedeflerimizin ne kadar büyük olduğunun göstergesidir" dedi.

İhsan Gültekin: İzlenen politikalar, Türkiye'nin potansiyelini yükseltecek

2 Kasım 2017 16:35
-A

+A

Türkiye'nin güçlenmeye devam ettiğini ve desteklerin Türkiye ekonomisine güven duyulmasını sağladığını ifade eden AK Parti Mezitli İlçe Başkanı İhsan Gültekin, ‘Türkiye son 15 yılda yatırım, üretim ve ihracat alanlarında kendine büyük hedefler koymuş, bu hedefler doğrultusunda hızla ilerleyen ve bu hedeflere tek tek ulaşan ülke konumuna gelmiştir. Bundan sonraki dönemlerde koyduğumuz bu hedefler büyüyerek devam edecektir. Hükümetimizin üretimi ve ihracatı artırmak için izlediği politikalar Türkiye'nin potansiyelini daha da yükseltecektir' dedi.

"Destek ve teşvikler, üreticinin motivasyonunu artıracak"

Başbakan Binali Yıldırım'ın KOBİ'lere sağlanacak kredi imkanlarına yönelik açıklamalarını anımsatan Gültekin, 'Sayın Başbakan Binali Yıldırım'ın KOBİ'lere yönelik verdiği müjde çok cezbedici. KOBİ'ler teknoloji düzeyi yüksek ürün ve yatırımlara yöneldiği takdirde kendilerine yüzde 70'i hibe yüzde 30'u geri ödemeli olarak kredi desteği sağlanacak. Ülkemizin ekonomik olarak gelişmesine katkı sağlayacak bu tür destek ve teşvikler Türkiye'nin hedeflerinin ne kadar yüksek olduğunun göstergesidir. Yatırımcıya sağlanan teşvik, hibe ve kredi imkanları üreticinin motivasyonunu artıracak ve geleceğe yönelik daha büyük yatırımlar için güven sağlayacaktır. Ülkemizin ekonomik olarak büyümesinin önümüzdeki dönemlerde de artacağından, üreticimizin ise hedeflerimize ulaşmaya katkı sağlamak için daha fazla üreteceğinden hiç şüphemiz yok' ifadelerini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 638 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku