Ak Parti

İhsan Gültekin: Esnaf kredilerindeki artış, Türk ekonomisine katkı sağlayacak

AK Parti Mezitli İlçe Başkanı İhsan Gültekin, hükümetin esnaf ve sanatkârlara verilecek kredilerin miktarının artırılması ve yeni kredi imkânlarının tanınmasına yönelik verdiği kararla ilgili açıklamalarda bulundu.

İhsan Gültekin: Esnaf kredilerindeki artış, Türk ekonomisine katkı sağlayacak

23 Ekim 2017 16:28
-A

+A

Esnaf ve sanatkârların kullanacağı işletme kredisi limitinin 150 bin liradan 200 bin liraya çıkarılacağını anımsatan Başkan İhsan Gültekin, "Kredilere piyasa faizi yerine hazine destekli faizlerin uygulanması esnaf ve sanatkâr kardeşlerimiz için önemli bir fırsat yaratacak. Kredilerin mevcut limitlerinin artırılması, piyasalardaki nakit akışını sağlayacak. Ayrıca bu imkânlar, üretimi artırmak ve iş yerlerini geliştirmek isteyen esnaf ve sanatkârlarımız için önemli bir teşvik olacak. İş yeri ve taşıt edindirme kredileri de esnaf ve sanatkârlara önemli bir imkân sağlayacak. Kullanılacak 500 bin lira limitli kredilere, hazinenin desteklediği düşük faiz uygulaması esnaf ve sanatkârlarımızı motive edecek ve riskleri azaltacak' şeklinde konuştu.

"Yeni yatırımların önü açılacak"

Yatırımların, sağlanan destek ve teşviklerle artacağının altını çizen Gültekin, 'Hükümetimiz toplumun bütün kesimlerini kalkındırmaya yönelik çalışıyor. 15 yıldır esnaf ve sanatkârlara sağlanan destek artarak devam ediyor. Türkiye şartları ve kredi faizlerinin orantılı hale getirilmesi gerekiyordu. Bu karar sınırlı sermayesiyle üretim yapan, istihdam sağlayan, alın teri döken esnaf ve sanatkârlarımızın rahatlaması, yeni yatırımların önünün açılması ve uzun vadede Türk ekonomisine katkı sunması açısından önemli bir adım olacaktır. Hükümetimizin bu konuya gösterdiği ilgi ve alaka, Türk ekonomisinin temel yapı taşlarını oluşturan esnaf ve sanatkârla verilen önemi gözler önüne seriyor' dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 638 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku