Spor

HANİ ADAY OLMAYACAKTIN?

MTSO’nun Ekim ayında yapılması planlanan seçimlerinde kesin bir ifade ile aday olmayacağını açıklayan mevcut Başkan Şerafettin Aşut, 2018’de yapılması planlanan seçimler öncesi aday gibi çalışması kafalarda soru işaretleri bıraktı.

HANİ ADAY OLMAYACAKTIN?

15 Kasım 2017 16:54
-A

+A

ADAY GİBİ ÇALIŞIYOR
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı tüm odalarda 2017 Ekim- Kasım aylarında yapılması planlanan seçimlerin, Bakanlar Kurulu Kararı ile 2018 Nisan ayına ertelenmesinin ardından, bir daha aday olmayacağını kesin ve net bir ifadeyle açıklayan Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut, aday gibi çalışmalara başladı. Bu çerçevede Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ı ziyaret ederek uzun vadeli projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunan Aşut’un bu dönüşü ise kafalarda soru işaretleri bıraktı.

HANİ ADAY OLMAYACAKTIN?
Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı süresince başarısız bir grafik çizen, oda üyeleri ile her zaman fikir ayrılığına düştüğü için ayrışmalara sebebi olan, kendi yönetiminin üzerini çizdiği için güven kaybı yaşayan, vermiş olduğu sözleri yerine getirmeyen Şerafettin Aşut’un Bakan Elvan’dan destek arayışına girmesi de ilginç karşılandı. Özellikle Balık Çiftliklerinin Mersin’e taşınacağının gündeme gelmesinin ardından ‘Balık Çiftlikleri konusunda golü yedik’ açıklaması Mersin kamuoyunda oldukça tartışılmış, Aşut’un konu ile ilgili hiçbir girişim ve çalışmasının olmamasına rağmen kendi başarısızlığını başka kurum ve kuruluşlara mal etmesi de tepkilere neden olmuştu.


BAKAN DESTEK VERMEZ Mersin İş Dünyasında ikilik yaratan ve MTSO’yu kendi şirketi gibi yönetme arzusunda olan Aşut’un Bakan Elvan’dan Başkanlık seçimi için destek arayışına girmesi şaşkınlık yaratırken Bakan Elvan’ın Aşut’a asla destek vermeyeceği de kulislerde konuşuluyor. Buna rağmen Aşut’un sık sık Bakan Elvan ve AK Partili Milletvekilleri ile biraraya gelme çabası da Başkan adaylığı için boşuna çaba olarak görünüyor.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 571 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 650 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku