Gündem

OTELLERDE DOLULUK ORANI ARTIYOR

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, otellerdeki doluluk oranının 2016’ya nazaran 2017’de ciddi bir artış kaydettiğini belirterek, “Otel doluluk oranları 2017'de yüzde 30 arttı” dedi.

OTELLERDE DOLULUK ORANI ARTIYOR

14 Kasım 2017 11:30
-A

+A

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, turizm sektöründe gün geçtikçe iyileşme sürecinin devam ettiğini belirterek, bu iyileşmenin rakamlara da yansıdığını söyledi. Özellikle 2016 ve öncesinde sektörde ciddi krizlerin yaşandığına vurgu yapan Başkan Demir, 2017’de bu krizlerin bir nebze de olsa son bulduğunu söyledi. 2017’de hem turist sayısında hem de otellerdeki doluluk oranlarında ciddi artışın yaşandığını da belirten Başkan Demir, “"Özellikle otellerdeki doluluk 2016'da hakikaten dibe vurdu diyebiliriz. Ondan sonra ise bu yıl 2016'ya göre aşağı yukarı yüzde 30'luk artış oldu. Misafir sayısında artış olduğu zaman fiyatlar da daha iyiye gidebilir. Bu durumu koruyabilirsek fiyatları da yavaş yavaş yukarı çekmemiz mümkün olabilir" dedi.

DOLULUK ORANLARI GELİRLERE YANSIMADI
Doluluk oranlarındaki artışın gelirlere yansımadığını da belirten Başkan Demir, "Bu bizlerin yaptığı bir yanlış. Ama mecburiyetten yapılan bir yanlış. O kadar büyük fiyat kırmalar oldu ki otellerde yüzde 30'luk artışa rağmen gelirlerde hiçbir artış olmadı. Turist sayısındaki artışta fiyatlardaki düşüşte etkili oldu. Ancak ben inanıyorum ki turizm sektörü ilerleyen süreçte yeniden şaha kalkabilecek bir duruma gelecek. Turist çekmekte yaşanan sıkıntılar bir nebze de olsa giderildi. 2018’de turizm sektörünün daha da canlanacağına inancım sonsuz” şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler : cuktob, muratdemir, mersinsiyaset,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

ARŞİV