Mersin

Genç İşadamı Nadir Emiroğlu'dan Basın Bayramı mesajı

Keyfi Dem Fasıl Restaurant’ın İşletmecisi Nadir Emiroğlu, "Kamu yararını gözeterek vatandaşların yalnızca gerçeği öğrenmesine çalışan ve bu işi yaparken gazetecilik mesleğinin gerektirdiği ilkelere uyan bir habercilik anlayışı, toplumsal bilincin ve demokrasinin gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır" dedi.

Genç İşadamı Nadir Emiroğlu'dan Basın Bayramı mesajı

24 Temmuz 2017 13:48
-A

+A


Keyfi Dem Fasıl Restaurant’ın  İşletmecisi Nadir Emiroğlu, 24 Temmuz basın bayramı ve basında sansürün kaldırılışının 109'uncu yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. 
 
Genç İşadamı Nadir Emiroğlu, mesajında şu ifadeler yer aldı: "Basın kuruluşları ve çalışanları, halkın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacını karşılayan demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Kamu yararını gözeterek vatandaşların yalnızca gerçeği öğrenmesine çalışan ve bu işi yaparken gazetecilik mesleğinin gerektirdiği ilkelere uyan bir habercilik anlayışı, toplumsal bilincin ve demokrasinin gelişmesine büyük katkı sağlamaktadır. Özgür, bağımsız, çok sesli bir yazılı ve görsel basın, aynı zamanda demokrasimizin de  en büyük güvencesidir. Mustafa Kemal Atatürk'ün, 'Basın, bir milletin ortak sesidir' sözü de basının önemini ve mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu ortaya koymaktadır."
Emiroğlu mesajı şöyle devam etti:"Demokrasimizin sağlıklı bir yapıya kavuşması ve en temel insan haklarından biri olan düşünce özgürlüğünün gelişmesi, basın özgürlüğünün gerçekleşmesi ile mümkün olabilecektir. Bu düşüncelerle, '24 Temmuz Basın Bayramını ve Basında Sansürün Kaldırılışının 109'uncu Yıldönümünü kutluyor, görevlerini yaparken yaşamlarını yitiren basın emekçilerini saygıyla anıyor,gece-gündüz demeden, günün her saatinde, mesai kavramı gözetmeksizin büyük bir özveriyle çalışan tüm basın mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum."
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 468 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku