Mersin

EV-KA PROJESİ HAYATA GEÇTİ

Mersin Rotary Kulübü’nün Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hayata geçirdiği EV-KA Projesi hayata geçti. Projede ev kadınlarının kişisel gelişimlerine yönelik çalışmalar yapılarak bu doğrultuda eğitim verilmesi planlanıyor.

EV-KA PROJESİ HAYATA GEÇTİ

24 Ekim 2017 11:58
-A

+A

Mersin Rotary Kulübü’nün ile Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa olarak hayata geçirdiği EV-KA Projesi Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi’nde Guvenör Serdar Ünlü’nün katılımı ile start aldı.

Ev kadınlarının kişisel gelişimlerine yönelik başlatılan projede uzmanlar tarafından ev kazalarından ilkyardıma, kadın haklarından sağlığa, aile içi iletişimden geri dönüşüme kadar birçok farklı konuda eğitim verileceği duyuruldu.

Projenin açılış toplantısında konuşan Mersin Rotary Kulübü Başkanı Serdar Vetem, “Kadınlarımız bu tür projeler ile toplumda ikinci planda kalmanın önüne geçerek eşit birey olma fırsatı yakalıyorlar. Biz de Mersin Rotary Kulübü olarak kadınların sosyal hayatta daha aktif rol almaları ve hayata katılmaları noktasında EV-KA Projesini hayata geçirdi. Proje ortağımız olan Büyükşehir Belediyesi’ne katkılarından ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

Her alanda başarı kazanan kadınların desteklenmesi gerektiğini de söyleyen Başkan Vetem, “Bu bağlamda Rotary Kulübü gibi sivil toplum örgütlerinin hayata geçireceği projeler çok önemli. Biz kadınlarımızın bu desteklerle yarınlarda olursak çok önemli yerlerde olacağından eminiz. Projede emeği olan, katkı sağlayan herkese çok teşekkür ederim” diye konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 663 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku