Mersin

Esnaftan TEDAŞ’a uyarı

Mersin Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Sabit Yelkovan, kentte sürekli yaşanan elektrik kesintilerinin çalışma gücünü düşürdüğünü, zaten zor günler yaşayan esnafı daha da zora soktuğuna dikkat çekerek, “İvedilikle önlem alınmadığı takdirde; esnafımız tepkisini sokakta göstermek zorunda kalacaktır” dedi.

Esnaftan TEDAŞ’a uyarı

19 Eylül 2017 11:56
-A

+A

 
Esnaf sokağa çıkmaya hazırlanıyor
 
 
Mersin’de sürekli yaşanan elektrik kesintisi her kesimden insanın tepkisine neden oluyor. İşlerini olumsuz yönde etkileyen esnaf da TEDAŞ’a ‘tepkimizi sokakta gösteririz” uyarısı yaptı.
Mersin Yalınayak Küçük Sanayi Sitesi ve Mersin Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Sabit Yelkovan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; esnafın zor günlerden geçtiğini belirterek, “Kentimizde sürekli ve uzun süreli yaşanan elektrik kesintileri esnafımızın çalışma gücünü düşürüyor. Zaten zor durumda olan esnaf daha da büyük sıkıntılar yaşıyor. Yaşanan her elektrik kesintisi esnaf için hem ekonomik hem zaman kaybı anlamına geliyor” dedi.
 
TEDAŞ’A UYARI
 
Yetkilileri göreve çağıran Yelkovan, “Kentin elektrik hizmetini vermekle görevli olan kurum, yaşanan kesintilerin nedenini açıklamak zorunda. Ancak her hangi bir açıklama yapılmıyor. Sık sık yaşanan kesintilere neden olan sorun temelden çözülmelidir. Esnaf temsilcileri olarak son kez uyarıyoruz. Eğer sürekli yaşanan elektrik kesintilerine kökten bir çözüm bulunmaz ise, esnaf olarak tepkimizi sokakta göstermek zorunda kalacağız” uyarısı yaptı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 480 Oy (%28)

  • HAYIR : 593 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku