Mersin

ERDEMLİ’DE TÜRKMEN ŞÖLENİ HEYECANI

Erdemli Belediyesi yıllardır geleneksel olarak düzenlenen Türkmen Şöleninin hazırlıklarına başladı. Türkmen Şöleninin 28.si bu yıl 21 Mayıs Pazar günü, saat 13.00’da, Erdemli Çamlığında yapılacak.

ERDEMLİ’DE TÜRKMEN ŞÖLENİ HEYECANI

15 Mayıs 2017 13:25
-A

+A


1978 yılından bu yana Erdemli’de gerçekleştirilen ve tüm Türkiye’de şölenlerin atası olarak kabul edilen, geleneksel Türkmen Şöleninin bu yıl 28.si düzenlenecek. Erdemli Belediyesince düzenlenen ve Yörük yaşamından kesitlerin sunulduğu şölene, çevre il ve ilçelerden belediye ve STK’ların çadır kurarak katılam sağlayacağı belirtildi. Türk Sanat Müziği Sanatçısı Muazzez Ersoy ve Türk Müziğinin güçlü sesi Atilla Yılmaz’ın sahne alacağı programla ilgili Erdemli Belediyesi çalışmalarını hızla sürdürüyor.
21 Mayıs 2017 Pazar günü, saat 13.00’da yapılacak olan şölenle ilgili tanıtım toplantıları yapıldı. Konuyla ilgili olarak Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’nun ev sahipliğinde, basın mensupları, STK başkan ve yöneticileri, siyasi parti tensilcileri, kanaat önderleri, muhtarlar ve belediye meclis üyeleri istişare toplantısında bir araya geldi. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, burada yaptığı açıklamada şölen hazırlıkları ile ilgili bilgi verirken, yaptıkları girişimler neticesinde önümüzdeki yıldan itibaren Türkmen Şöleninin uluslar arası bir etkinlik olarak kutlanacağını bu sayede Erdemli’nin isminin uluslar arası arenada tanınacağını müjdeledi. Bu şölenin Erdemli’nin ortak paydası olduğuna değinen Tollu, herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini söyledi. Bu tür etkinliklerin toplumu birleştirdiğine dikkat çeken Tollu, birlik ve beraberliği tesis etmek için Türkmen Şöleninin önemli bir fırsat olduğunu herkesin sahiplenmesi gerektiğini söyledi.
İstişare toplantısına katılanlardan şölen günü çadır kurmalarını isteyen Tollu’nun konuşmasından sonra katılımcılar, görüşlerini ve önerilerini beyan ettiler. Toplantı, birlik ve beraberlik vurgusu yapılarak ve bu noktada şölenin ortak payda olması gerektiği görüşüyle sona ererken, herkes bu anlamda Türkmen Şöleni’nin önemine dikkat çekti.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku