Mersin

Emlak sektöründe hareketli dönem başlıyor!

Madenli, ev kiralayacaklara önerilerde bulundu Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, emlak sektöründe yazın yaşanan durgunluğun öğrencilerin ders kayıtlarının başlaması ve memur tayinleri ile yerini hareketliliğe bırakacağını söyledi. Konut kiralayacakları korsan emlakçılara karşı uyaran Başkan Madenli, ev kiralayacaklara tavsiyelerde bulundu.

Emlak sektöründe hareketli dönem başlıyor!

6 Eylül 2017 11:25
-A

+A

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, yaz döneminde durgunluk yaşayan gayrimenkul sektörünün 10 günlük bayram tatilinin ardından sektörün canlanmasını beklediklerini dile getirdi. Memurların tayinleri ve öğrencilerin kazandıkları üniversitelerin belli olmasının ardından özellikle kiralık konuta talep artışının yaşanmaya başladığını ifade eden Başkan Madenli, ev tutacakları özellikle korsan emlakçılara karşı uyardı.

NE İSTEDİĞİNİZE KARAR VERİN

Başkan Madenli, ev kiralayacakların neye ihtiyacı olduğundan emin olması gerektiği belirterek, şu bilgiler paylaştı: “Emlakçı oda üyesi mi öncelikle onu kontrol edin. Kiralık ev ararken bütçenizi belirleyin. Bütçe hazırlarken ilk ayın kirası, depozito, elektrik, su, doğalgaz, telefon ve internet bağlama ücretleri, nakliye ve servis gibi masrafları da hesaplayın. Kira artış oranı sözleşmede belirtilmelidir. Evi teslim alma ve teslime etme şekilleri sözleşmede yer almalıdır. Depozito ve masraflar belirtilmelidir. Apartman aidatı sözleşmede yer almalıdır. Ortak alanların kullanımı ile ilgili detayları sözleşmede bulunmalıdır. Evde herhangi bir eksiklik varsa bu durum sözleşmeye eklenmelidir.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 663 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku