CHP

DÖVENCİ: KİMSENİN DEĞİL CHP’NİN ADAYIYIM

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan adayı Serhat Servet Dövenci il başkanı olması halinde hedeflerini açıkladı. Dövenci, “Ben kimsenin adayı değilim, CHP'nin adayıyım. Delegelerimizin adayıyım. Bütünleştirici kucaklayıcı ortak akıl oluşturarak CHP'yi yönetmek ve idare etmek istiyorum” dedi.

DÖVENCİ: KİMSENİN DEĞİL CHP’NİN ADAYIYIM

9 Ocak 2018 11:36
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan adaylarından Serhat Servet Dövenci hedefleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. Partisinin hem yerelde hem de genelde iktidar yapabilmek için yola çıktıklarını söyleyen Dövenci, “Süreç benim dışımda gelişti. Ben kimsenin adayı değilim, CHP'nin adayıyım. Delegelerimizin adayıyım. Bütünleştirici kucaklayıcı ortak akıl oluşturarak CHP'yi yönetmek ve idare etmek istiyorum. İlçe başkanları ve örgüt temsilcileriyle de görüştüm. Büyük destek gördüm. Bende bu desteğe layık bir il başkanı olabilmek için var gücümle çalışacağım” dedi.
 
ATEŞTEN GÖMLEK GİYMEYE TALİBİM
Kendisinin partiyi tek başına değil tecrübeli yöneticilerle, ortak akıl ve yönetim anlayışıyla idare edeceğini vurgulayan Dövenci, "Partimizin her kademesinden partililerle yaptığım istişarelerde çok önemli talepler geldi. Bende bu talepleri dikkate alacağım. Mücadelenin içinden gelen bir CHP’li olarak şahsım adına ateşten gömlek giymeye talip olduğumun farkındayım bunu layıkıyla yerine getireceğimin farkındayım. Gönül isterdi ki tek bir aday üzerinde uzlaşı sağlanıp kongreyi tamamlayalım. Ancak CHP demokrasinin en üst seviyede olduğu partidir. İl Kongremiz sürecinde demokratik bir yarış olacak. Bu yarışın sonunda da kazanan CHP olacak” ifadelerini kullandı.
 
HEDEF BÜYÜKŞEHİR
CHP İl Başkanı seçilmesi durumunda ilk hedefinin Büyükşehir Belediye Başkanlığının yeniden CHP’ye geçmesi olduğuna da dikkat çeken Dövenci, “Baktığımızda Büyükşehir Belediyesi CHP’den MHP’ye geçti ve bu süreçte Mersin çok ciddi bir hizmet ve zaman kaybı yaşadı. Profesyonel ve tecrübeli kadroların CHP çatısı altında toplayarak kentimize hizmet vermek istiyoruz. Bu doğrultuda da ilk hedefimiz Büyükşehir Belediyesi olacak. Büyükşehir Belediyesi’ne CHP’nin bayrağını yeniden dikeceğiz ve sosyal belediyecilik anlayışını yeniden Mersin’e getireceğiz. Bundan hiçbir partilimizin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 480 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku