Mersin

Doğanın her rengi Akdeniz’de buluşuyor

Akdeniz Belediyesi ilçe genelinde çevre düzenleme ve güzelleştirme amacıyla yaptığı mevsimlik çiçek dikim çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Doğanın her rengi Akdeniz’de buluşuyor

14 Haziran 2017 14:09
-A

+A


Mevsimsel farklılıkları gözetmeksizin ağaçlandırma ve çiçeklendirme çalışmalarını program olarak devam ettiren Akdeniz Belediyesi, özellikle mevsimlik çiçek dikimi çalışmalarına yaz aylarının gelmesiyle birlikte hız verdi. Kendi fidanlığında ürettiği mevsimlik çiçekleri ilçenin dört bir yanına dikmeye başlayan ekipler, Akdeniz’i rengârenk bir görüntüye bürüyor. Bütün mahallelerde bulunan park, refüj ve yeşil alanlarda kendi ürettiği mevsimlik çiçekleri kullanan Akdeniz Belediyesi, böylelikle ekonomik bir modeli de başarıyla uyguluyor. Tohumdan ve çelikten üretilen çiçekler, ilçenin dört bir yanında rengârenk görüntüler veriyor. Ekipler son olarak Hal, Huzurkent, Yenimahalle,  İhsaniye ve  Çamlıbel mahallelerinde mevsimlik çiçek dikimi yaptı.
 
'Tohumdan fidana üretimin her aşaması fidanlığımızda yapılıyor'
 
Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, her türlü bitki ve çiçeğin üretiminde ekonomik bir modeli yerleştirdiklerini dile getirdi. Tohumdan fidana kadar üretimin her aşamasının Akdeniz Belediyesi Fidanlığı’nda gerçekleştirildiğini vurgulayan Aktaş, “Böylelikle kısıtlı kaynaklarımızı en verimli biçimde değerlendiriyoruz. Dışarıdan yetişmiş bitki ve fidan almak yerine, kendi fidanlığımızda üretimini sağlıyoruz.İlçemizi yılın her mevsiminde rengarenk yapmayı amaçlıyoruz ” dedi.
 

 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku