Mersin

Demirağ, seçimi kazanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi'nde CHP İstanbul İl Başkanı seçilen Dr.Canan Kaftancıoğlu’nu kutladı ve çalışmalarında başarılar diledi.

Demirağ, seçimi kazanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu kutladı

14 Ocak 2018 18:50
-A

+A

“Ben İstanbul’u, haramilerin saltanatından kurtarmaya adayım. Yıllardır süren kadın mücadelesinin sonucu olarak, Türkiye’nin en büyük örgütünün başkanı olmaya adayım.” Diyen Dr.Canan Kaftancıoğlu, dün CHP İstanbul 36. Olağan İl Kongresi’nde İl Başkanı seçildi.
İstanbul gibi bir şehrimizi bir kadın arkadaşımız alıyorsa bunun bir daha bir başlangıç olduğunu söylemem yerinde olur. Cumhuriyet Halk Parti’mizin daha önce Konya, Kütahya, Trabzon, Kayseri Cumhuriyet Halk Parti’mizin İl başkanlıklarımızı kazanan Kadın başkanlarımıza son olarak Canan Kaftancıoğlu’nun katılması kadınlarımızın toplumsal hayatın her alanında yerlerini almasının bir göstergesi olduğunu düşüyorum.Darısı yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkanı ve meclis üyeliklerinde daha çok kadının seçilmesini umut ediyorum.Seçilen tüm kadın il başkanlarımızı bir kere daha sevgi ve saygılarımla selamlıyorum" dedi.
Türk toplumunun gelişip yükselmesinde kadınların katkısının büyük olduğunu belirten Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ,  "Tarihimiz, büyük adamları ve nesilleri yetiştiren analarımızın örnekleri ile doludur. Gerek Cumhuriyetin kuruluşundan önce, gerekse cumhuriyetten sonra başarıları ve fedakarlıkları ile tarihe geçen analarımız bu günlere gelmemizi sağlamışlardır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü 137 yıl önce bugün doğuran  Zübeyde anneyi tekrar tekrar saygıyla anıyorum.
Kadın elinin değdiği her yerde ve her işte başarı vardır, kalite vardır, saygınlık vardır. Kadınlarımızın toplum hayatının her aşamasında etkin rol almalarını sağladığımızda, ülkemizin gelişmesi hızlanacak, toplumumuzun saygınlığı daha da artacaktır. Kadınlarımızın her meslekte ve özellikle siyasi hayatta daha çok ve daha etkin yer alabilmeleri yönetimde ve siyasette kaliteyi beraberinde getirecektir.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 480 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku