Mersin

DEMİRAĞ, METİN GÖKTEPE’Yİ ANMA MESAJI YAYINLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi Cavidan Demirağ, gözaltındayken öldürülen gazeteci Metin Göktepe’nin öldürülüşünün 22’nci yılı nedeniyle anma mesajı yayımladı.

DEMİRAĞ, METİN GÖKTEPE’Yİ ANMA MESAJI YAYINLADI

8 Ocak 2018 15:47
-A

+A

Gözaltındayken işkence sonucu öldürülen Metin Göktepe cinayetinin Türkiye için hala kara bir leke olarak durduğunu ifade eden Demirağ, mesajında şunları söyledi:
“Özellikle 1990’lı yıllarda çok sayıda gazeteci ve aydın katledildi. Bu cinayetlerin bir kısmı aradan çok uzun yıllar geçmesine rağmen aydınlatılamadı, bazı davalardan ise göstermelik cezalar çıktı. Katiller ortaya çıkarılmadıkça, faili meçhul cinayetler aydınlatılmadıkça o ülkede demokrasiden söz etmek mümkün olabilir mi? Uludere’de öldürülen 34 genç insan için takipsizlik kararının verildiği bir ülkede haktan, hukuktan söz etmek inandırıcı olabilir mi? Gazetecilerin, aydınların, bilim insanlarının kanında elleri olanlar, ellerini ne kadar yıkarsa yıkasın, ovuşturursa ovuştursun vicdanları kanın kokusundan kurtulabilir mi? Bundan böyle bu ülkede cinayetlerin önüne geçilmek isteniyorsa katillerin gerekli cezaya çarptırılması gerekmektedir. Aksi takdirde cinayetler sürer gider, siz de hukuktan, adaletten söz eder durursunuz. Basın şehidimiz Metin Göktepe’yi öldürülüşünün 22’nci yılında özlemle anıyoruz.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 480 Oy (%28)

  • HAYIR : 593 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku