Mersin

Demirağ: Doğanın kıymetini bilelim

Demirağ Group Yönetim Kurulu Başkanı Cavidan Demirağ, doğanın kıymetinin bilinmesi gerektiğini ifade etti. Demirağ, bireylerin doğaya çıkması ve onun değerini anlamasının önemine işaret etti.

Demirağ: Doğanın kıymetini bilelim

5 Haziran 2017 12:56
-A

+A


5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Demirağ, İsveç’in Stockholm kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı'nda alınan bir kararla, 5 Haziran'ın Dünya Çevre Günü ilan edildiğini hatırlattı. Demirağ 5 Haziran gününün 1974'ten beri Dünya Çevre Günü olarak kutlandığını söyledi.
 
Bu yılın konusunun “Doğayla Temasta Ol” olarak seçildiğini anlatan Demirağ, "Bu konu seçilirken doğaya karışmayı, onun güzelliğini ve önemini kavrarken korunması gerektiğini hatırlatmak amaçlanıyor" dedi. 
 
Bireylerin doğaya çıkarak değerini anlamasının önemli olduğuna işaret eden Demirağ, ekosistemdeki tehlikeye dikkat çekerek şunları söyledi: "Doğal kaynakların önemi onların yokluğunda daha iyi anlaşılıyor. Doğa bize karşılık beklemeden 
çok büyük hizmetler sunuyor. Bunun için kıymetini bilmeli, hoyratça kullanıp yok etmemeliyiz. İnsanlar doğanın hakimi değil, onun bir parçası olduğunu anlamalı, doğayı tahrip eden uygulamalar yerine doğayla uyumlu hareket etmesi gerekir. 
5 Haziran Dünya Çevre Günü"nü kutlarken “Doğayla Temasta Ol” teması ile herkesi doğayla yeniden bağlar kurmaya çağırıyorum."
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku