Mersin

Demirağ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı “23 Nisan, bağımsızlık mücadelesinin simgesidir”

CHP 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi Cavidan Demirağ, bağımsızlık ve özgürlük uğruna tüm zorlukları aşan Türk Milleti’nin, halkın egemenliğine dayalı cumhuriyet rejimini kabul ettiğini belirterek, “23 Nisan, bağımsızlık mücadelesinin, özgürlüklerin simgesidir”

Demirağ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı “23 Nisan, bağımsızlık mücadelesinin simgesidir”

21 Nisan 2017 17:47
-A

+A


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi Cavidan Demirağ, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda; bağımsızlık vurgusu yaptı.
Bağımsızlık ve özgürlük uğruna tüm zorlukları aşan Türk Milleti’nin TBMM Meclisi’ni kurarak halkın egemenliğine dayalı cumhuriyet rejimini kabul ettiğini anımsatan Demirağ, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bugünü çocuklara armağan etti. Çünkü bugün, bir milletin yeniden var oluşunun, bağımsızlık mücadelesinin, özgürlüklerin simgesidir” dedi.

Cumhuriyete, Atatürk devrimlerine inanan genç nesillerin Türkiye Cumhuriyeti’ni geleceğe taşıyacağına olan inancını dile getiren Demirağ, “Bize bu gururu yaşatan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Tüm dünya çocuklarının bayramı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku