Mersin

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU MERSİN’İ SARACAK

Mersin Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi Cumhuriyetin kuruluşunun yıldönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı muhteşem bir konser ve geleneksel hale getirdiği yağlı güreş müsabakaları ile kutlayacak.

CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUSU MERSİN’İ SARACAK

27 Ekim 2017 09:46
-A

+A

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da düzenlenecek olan 29 Ekim Cumhuriyet Yağlı Güreşleri ve sevilen popçu Atiye’nin konseri ile taçlanacak. Cumhuriyet Bayramı’nın 94. yıldönümü dolayısıyla, 29 Ekim Pazar günü yapılacak olan törenler, konserler ve spor müsabakaları ile Cumhuriyet coşkusu kentin her noktasında hissedilecek. Sevilen şarkıcı Atiye, Cumhuriyet Bayramı’nda Mersinli sevenleri ile buluşacak. Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda saat 20.00’de başlayacak olan Atiye konserini tüm Mersinliler ücretsiz olarak dinleyecek.

Ünlü güreşçiler er meydanında

Cumhuriyet Yağlı Güreşleri’nde pehlivanlar er meydanını sallayacak. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Yağlı Güreş müsabakalarına Türkiye’nin ünlü başpehlivanları katılacak. Bu yıl 4.’sü gerçekleştirilecek olan 29 Ekim Cumhuriyet Yağlı Güreşleri’nde, Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde yarışmış ve şampiyonluk elde etmiş birçok pehlivan da er meydanında kıyasıya mücadele etme fırsatı bulacak. 2014 Kırkpınar Yağlı Güreşleri Şampiyonu Fatih Atlı, 2013 Kırkpınar Yağlı Güreşleri Şampiyonu İsmail Balaban, 2009 ve 2010 Kırkpınar Yağlı Güreşleri Şampiyonu Mehmet Yeşil Yeşil, Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde 2 şampiyonluk kazanan ve 6 final müsabakası bulunan Recep Kara, 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Türkiye Başpehlivanı Orhan Okulu, 650, 651 ve 652. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde birinci gelerek üç kez başpehlivan unvanını kazanan ve Cumhuriyet tarihinde bu başarıyı yakalayan 5 güreşçiden biri olan Ali Gürbüz ile Kırkpınar Yağlı Güreşleri Şampiyonu Şaban Yılmaz’ın da yer aldığı 50 başpehlivan, 45 başaltı ve 32 büyük orta pehlivan er meydanında yarışacak. Türk milletinin tarihi olan ata sporunu güncel hale getirmek ve yaşatmak amacıyla Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Cumhuriyet Yağlı Güreşleri’ni, tüm Mersinliler izleyebilecek. Bu yıl 4.’sü gerçekleştirilecek olan Cumhuriyet Yağlı Güreşleri, saat 11.00’de Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersinli Ahmet Stadı’nda yapılacak. Kıran kırana geçecek güreşlere Mersinli izleyicilerin yanı sıra Türkiye’nin dört bir yanından da güreşseverlerin gelmesi bekleniyor.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 663 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku