Mersin

ÇUKTOB MERSİN’DE TOPLANDI

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği üyeleri Mersin’de toplandı. Başkan Demir’in ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Çukurova Kalkınma Ajansı'nın, 2018'deki organizasyonları hakkında görüşüldü.

ÇUKTOB MERSİN’DE TOPLANDI

23 Kasım 2017 11:30
-A

+A

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği üyeleri Mersin’de toplandı.Geniş katılım sağlanan toplantı Divan Otel’de gerçekleştirildi. Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir’in açılış konuşması ile başlayan toplantıda Çukurova Kalkınma Ajansı 'nın, 2018'deki fuarlar, kongreler gibi organizasyonları hakkında sunum gerçekleştirildi. Bu tür organizasyonların bölge turizmi ve ekonomisi açısından oldukça önemli olduğunu vurgulayan Başkan Demir, “Bir kentin ekonomik kalkınmasının en önemli araçlarından biri fuarlar ve organizasyonlardır. Konaklamadan yeme-içmeye, bindikleri taksiye kadar iş piyasasına önemli katkı sağlar. Hem oteller, hem de kentteki diğer esnaf bu hareketlilikten olumlu etkileniyor” dedi.

OTELLERDEKİ DOLULUK ORANI YÜZDE 90’I BUULYOR
Fuar ve kongrelerin yapıldığı şehirlere bakıldığında otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 90’ları geçtiğini de söyleyen Başkan Demir, “Bölgedeki otel yatırımcıları olarak fuar ve kongrelerde misafir edeceğimiz kişilerin ihtiyaçlarını fazlası ile karşılayacak kapasiteye sahibiz. Bu bağlamda Çukurova Kalkınma Ajansı’nın önümüzdeki yıl içerisinde düzenleyeceği organizasyonlara hazırız. Bu tür organizasyonlarda otellerdeki doluluk oranı yüzde 90’ları bulmakta. Bu çok önemli bir rakam. Ne kadar çok organizasyonu bölgeye taşırsak sektör de bundan ciddi bir şekilde etkilenecektir. Ben katılım sağlayan ve çeşitli sebeplerle katılım sağlayamayan herkese desteklerinden ötürü teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca Mersin Divan Oteli Genel Müdürü Ozkan Ozek Beyin şahsında Divan Mersin Otele misafirperverliklerinden ötürü şukranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 468 Oy (%28)

  • HAYIR : 577 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku