Gündem

Çocuklarda öksürük dikkatli izlenmelidir

Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Dr. Cengiz Ertürk, çocuklarda 2-3 haftadan daha uzun süren, gün geçtikçe artan ve kanlı balgam görülen öksürüğün dikkate alınması gerektiğini söyledi.

Çocuklarda öksürük dikkatli izlenmelidir

27 Mayıs 2017 13:04
-A

+A


Dr. Ertürk, çocuklarda uzun süren öksürükler konusunda anne babaları uyardı
 
 
Özel Mersin Ortadoğu Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Dr. Cengiz Ertürk, çocuklarda uzun süren öksürüklerin dikkate alınması konusunda ebeveynleri uyardı.
Doğru ve etkili bir tedavi için öksürüğe eşlik eden belirtilerin iyi değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Dr. Ertürk, “Çocuklarda öksürük ciddiye alınmalıdır. Sürekli öksürük bir hastalığın habercisi olabilir. Çocuğunuzun öksürüğü 2-3 haftadan daha uzun sürüyorsa, gün geçtikçe artıyorsa, kanlı balgam görülmüşse dikkat edilmelidir” dedi.
Öksürüğün pek çok sağlık sorununun habercisi olabileceğini ifade eden Dr. Ertürk, şunları söyledi:
 
UZMANA GİTMEKTE GEÇ KALMAYIN
 
“Çocuğunuzda öksürük, 2-3 haftadan daha uzun sürüyorsa, gün geçtikçe artıyorsa, günlük aktivitelerini etkiliyorsa, kanlı balgam görülmüşse, 3 aydan küçük bir çocukta öksürük gelişmişse, öksürükle birlikte morarma oluyorsa, öksürük peş peşe ve boğulur tarzda oluyorsa ve arkadan kusma görülüyorsa boğmaca açısından değerlendirmek için doktora gidilmelidir. Ayrıca 1 yaş altında sık kusmalarla birlikte öksürük varsa reflü açısından değerlendirmek için bir uzmana götürmek gerekiyor.” 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku