Suatoğlu: “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz”

banner13

banner10
banner20
18 Nisan 2014 Cuma

BAŞKAN TARHAN, "MUHTARLARIMIZ İLE KOORDİNELİ ÇALIŞACAĞIZ"

Suatoğlu: “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz”

CHP Yenişehir Belediye Başkan Aday adayı Makine Mühendisi Murat Suatoğlu, Cumhuriyet’in 90.yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

27 Ekim 2013 Pazar 15:59
 Suatoğlu: “Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz”
banner15

 

CHP Yenişehir Belediye Başkan Aday adayı Makine Mühendisi Murat Suatoğlu, Cumhuriyet’in 90.yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Suatoğlu mesajında; “Yüce Atatürk, "Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır" sözüyle izlenmesi gereken yolu göstermiştir. Bugün çeşitli bahanelerle halkının Atası ile buluşmasına engel koymaya çalışanlar, ulusal bayramlarımızı unutturmaya çalışanlar bilmelidir ki; bu tür oyunlar yüreği Atatürk inancı ve yurt sevgisiyle dolu Türk Ulusu'nun gücü ve istenci karşısında tutunamayacaktır” dedi.

“CUMHURİYET EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZDIR”

“Cumhuriyet, ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesidir. Cumhuriyet, korumamız ve ödün vermeden yaşatmamız gereken en değerli varlığımızdır” diyen Suatoğlu, “Değerli hemşerilerim, Ulus devlet, üniter devlet ve laik devlet yapısı üzerinde yükselen anayasal düzeniyle Cumhuriyet, ulusal egemenlik hedefini en iyi uygulayan devlet şeklidir. Kurulduğu günden beri Cumhuriyet, ulusal birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesidir. Cumhuriyet, korumamız ve ödün vermeden yaşatmamız gereken en değerli varlığımızdır. Bunun bilinciyle, bizlere parlak bir gelecek, onurlu bir yaşam, tam bağımsız, çağdaş ve ulusal bir devlet armağan edenlere sonsuz minnet duyuyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu, Ölümsüz Önderimiz Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi gönül borcu ve saygıyla anıyoruz” ifadelerini kullandı.

CUMHURİYET BÜYÜK TÜRK DEVRİMİNİN ADIDIR

Suatoğlu mesajına şöyle devam etti:

“Cumhuriyet, bağımsızlığından ödün vermeyen, dayatmalara boyun eğmeyen, Atatürk öncülüğünde yurduna ve egemenliğine sahip çıkan ulusumuzun vardığı aydınlık hedeftir. Bu yönüyle Cumhuriyet, ulusal onurumuzun bayraklaşan simgesi, büyük Türk Devrimi'nin adıdır. 

Cumhuriyet, ümmetçilik yerine ulusçuluğu, kulluk yerine yurttaşlığı, bağnazlık yerine çağdaşlığı ve ulus devleti seçenlerin kurduğu bir rejimdir. Cumhuriyet, bilgisizliğe, bağnazlığa, yobazlığa, yoksulluğa, çaresizliğe karşı verilen savaşımın adıdır. 

Yüce Atatürk, "Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır" sözüyle izlenmesi gereken yolu göstermiştir. Bugün çeşitli bahanelerle halkının Atası ile buluşmasına engel koymaya çalışanlar, ulusal bayramlarımızı unutturmaya çalışanlar bilmelidir ki; bu tür oyunlar yüreği Atatürk inancı ve yurt sevgisiyle dolu Türk Ulusu'nun gücü ve istenci karşısında tutunamayacaktır.”

Suatoğlu açıklamasına şöyle son verdi:

“Cumhuriyet'in devrimci ve aydınlanmacı ruhunu ilk günkü coşkuyla sürüyoruz. Cumhuriyeti kuran Atatürk ve dava arkadaşlarına, bu uğurda büyük bedeller ödeyen Ulusumuza karşı borcumuzdur. Türk tarihinin en büyük bayramı, gücünü ve kaynağını hür iradesinden alan ve Ulu Önder Atatürk’ün “En Büyük Eserimdir” diyerek bizlere emanet ettiği Cumhuriyeti geleceğe taşımak aynı zamanda her Türk vatandaşı için bir görevdir. 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün seslendiği gibi, "Ey Türk gençliği, birinci vazifen Türk istiklalini ve Türk Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur”

Cumhuriyetin erdemine ve temel değerlerine yürekten inanmanın ve Mustafa Kemal Atatürk’ün düşünce ve eylemlerinin anlamını özümsemiş olmanın bilinciyle; en değerli varlığımız Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önderimizin, ebediyete intikal etmiş tüm şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygı ile eğilir, kendilerine Tanrı’dan rahmet diler, kahraman gazilerimize şükran ve minnetlerimi sunarım. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”     Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Mersin Siyaset.Net Mersin Haber, Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika Siyaset Haberleri - 03 Mart 2014 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV