Mersin adayı ne zaman açıklanacak

banner13

banner10
banner20
16 Nisan 2014 Çarşamba

Bakırköy'de eski milletvekili Adnan Yıldız'a saldırı

Mersin adayı ne zaman açıklanacak

Akdeniz Web TV'den Gazeteci Fatih Yıldırım'a konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin," Mersin'de de Büyükşehir için çok aday adayı var. Bu da Partimizin ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor.Ortada bir başarı var bu başarı parti teşkilatımızın ve belediye başkanlarımızın başarısıdır.Şimdi il ve ilçelerden aldığımız öneriler doğrultusunda önümüzdeki günlerde Mersin'de de hangi yöntemle adayımızı belirleyeceğimizi MYK'da (Merkez Yürütme Kurulu) kararlaştıracağız. Kararlaştıracağımız yöntemi de Mersin'deki adayımızı da saplayarak Mersinli yurttaşlarımızın beğenisine ve takdirine sunacağız bu da bayramdan sonra olur" dedi.

07 Ekim 2013 Pazartesi 09:37
 Mersin adayı ne zaman açıklanacak
banner15
Akdeniz Web TV'den Gazeteci Fatih Yıldırım'a konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin," Mersin'de de Büyükşehir için çok aday adayı var. Şimdi il ve ilçelerden aldığımız öneriler doğrultusunda önümüzdeki günlerde Mersin'de de hangi yöntemle adayımızı belirleyeceğimizi MYK'da (Merkez Yürütme Kurulu)kararlaştıracağız. Kararlaştıracağımız yöntemi de Mersin'deki adayımızı da saplayarak Mersinli yurttaşlarımızın beğenisine ve takdirine sunacağız bu da bayramdan sonra olur" dedi.

Ankara'da CHP Genel Merkezi makamında gazeteci Fatih Yıldırım'a konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin,"Yerel medyaya saygı duyuyoruz artık ulusal medya siyasilerin talimatıyla buyruklarıyla hareket eden konuma gelmiş. Akdeniz Web TV'ye teşekkür ediyorum Ankara'ya geldiğiniz için röportaj yaptığınız için" ifadelerini kullandı.

Yerel seçimlere değinen Keskin "Bu seçimlerde merkezdeki bürolarda belirlenme anlayışını terk ettik. 81 il başkanımızı Ankara'ya çağırdık, gelirken de o ildeki kanaat önderlerinden ve ilçe yöneticilerinden hangi yerleşim alanında hangi yöntemle aday belirleyelim konusunda görüş almasını da istedik. Nerde nasıl bir aday belirlenme yöntemi yapalım diye. Tüm il başkanlarımızı dinledik. Taleplerini not aldık. Genellikle tüm üyelerinin ve orda yaşayan vatandaşların katılımıyla eğilim yoklaması ve kamuoyu yoklaması oldu. Bu yöntemlerle adaylarımızı seçeceğiz. Çok sağlıklı objektif bir şekilde adaylarımızın saplanması gayreti içerisindeyiz. Umuyorum, diliyorum bu seçimde CHP çok başarı elde edecektir. Adaylarımızı erken belirleyip seçim yapılacak alanda yurttaşlarımızın takdirine sunma anlayışımız yurttaşlar tarafından doğru değerlendirilecektir" diye konuştu.

Partisinin Mersin'deki aday açıklanma ve yöntemine ilişkin de açıklamalar yapan Keskin "Mersin'de de Büyükşehir için çok aday adayı var. İki eski bakan var mevcut belediye başkanı var. Çalışmalarını yürütüyorlar. Şimdi il ve ilçelerden aldığımız öneriler doğrultusunda önümüzdeki günlerde Mersin'de de hangi yöntemle adayımızı belirleyeceğimizi MYK'da (Merkez Yürütme Kurulu) kararlaştıracağız. Kararlaştıracağımız yöntemi de Mersin'deki adayımızı da saplayarak Mersinli yurttaşlarımızın beğenisine ve takdirine sunacağız buda bayramdan sonra olur" dedi.

"Adana'da çok sayıda aday adayı var. Aytaç Durak'ın henüz resmi bir başvurusu yok" diyen Keskin," İstanbul'da çok sayıda aday adayının olduğunu ve Mustafa Sarıgül ve Gürsel Tekin'inin de aday adaylığı için isimlerinin geçtiğini belirterek, İnşallah doğru ve iyi bir aday belirleyeceklerini umut ettiklerini kaydetti.

AKP'nin Demokratikleşme Paketini eleştiren Keskin konuşmasını şöyle sürdürdü: "Türkiye'de demokrasiyle ilgili çok ciddi sorunlar var örneğin baraj sorunu var. CHP barajın kaldırılmasıyla ilgili kanun teklifi verdi ama AKP oylarıyla reddedildi. Barajın alta çekilmesi Türkiye'de şiddetin belki bitmesine vesile olabilir. Türkiye'de yargı bağımsızdır konusunda insanlar kuşkuyla bakıyor. Uzun süren tutuklama var. Tutuklamalar infaz haline dönüşüyor. Yaygın bir tutuklama var. Ücretsiz üniversite talep eden insanlar tutuklanıyor. Gösteri hakkı yapan insanlar karga tulumba gözaltına alınıyor. Hangi demokrasilerde halkın seçilmiş olduğu vekiller cezaevinde tutuluyor. Demokratikleşme isteniyorsa tutuklu vekiller bırakılmalı. Alevilerle ilgili çok ciddi sıkıntılar var. Hacı Bektaş Veli'nin ismini bir üniversiteye koyarken Alevilerin sorunları bittimi. AKP demokratikleşme paketiyle halkı kandırmak istiyor. Demokratikleşme paketini açıklarken bile muhalif basını açıklamaya çağırmıyor. Bunu yapan adam Türkiye'yi nasıl demokratikleştirecek özgürleştirecek hak ve özgürlükleri güvence altına alacak. AKP'nin yönetici kadrosunun demokrasi kültürü yoktur. Çarpıktır. Medyayı yandaş haline getirirseniz medyaya baskı yaparsanız medya çalışanlarının işlerinden çıkarılmasına sebep olursanız köşe yazarlarına gazetecilere saldırırsanız demokratikleşmede bahsedemezsiniz. Başbakan Mısır'da Muhalif liderinin kızının ölmesine ağladı ama kendi ülkesinde gezi olaylarında hayatını kaybeden 5 kişinin ailesine başsağlığı dahi demedi bu mudur demokrasi.demokrasi içselleştirilmedikçe istediğiniz kadar kanun çıkartın demokratikleşemezsiniz"

AKP'nin dış politikasını da eleştiren Keskin, "Suriye'yle ilgili halimiz perişandır. Tezkere çıkarmanın ülkeye hiçbir hayrı yoktur. Suriye'de eskiden çok güzel bir ilişkimiz vardı. Başbakan Esat'la kardeşliğini ilan etmişti. Ama ne olduysa 1,5 yıl önce başbakan birden Suriye'yle kavga başlattı demokrasi getireceğim diye. Türkiye'de sağlıklı demokrasi işliyor da Türkiye'ye demokrasi mi götüreceksin. Okyanus ötesi gelen sinyallerle sayın başbakan Suriye politikasını değiştirdi. Suriye'ye karşı askeri bir harekata zemin hazırlanmak için çıkan tezkereyi doğru bulmuyoruz. Yurtta sulh cihanda sulh ilkesini esas alıyoruz" dedi.



    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Mersin Siyaset.Net Mersin Haber, Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika Siyaset Haberleri - 03 Mart 2014 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV