Kadın aday adayları tanıtıldı

banner13

banner10
banner20
19 Nisan 2014 Cumartesi

MERSİN AK PARTİ'DE İSTİFA

Kadın aday adayları tanıtıldı

CHP Toroslar İlçe Kadın Kolları, belediye meclis üyesi kadın aday adaylarını tanıttı.

13 Kasım 2013 Çarşamba 16:39
Kadın aday adayları tanıtıldı
banner15

CHP Toroslar İlçe Kadın Kolları Başkanlığı tarafından organize edilen toplantıda İlçe Başkanı Dursun Koç, Kadın Kolları İl Başkanı Nevin Zaimoğlu ve CHP Toroslar İlçe Kadın Kolları Başkanı Filiz Ayaz birer konuşma yaptı.

Dursun Koç, yaptığı konuşmada Başbakanın kız ve erkek öğrencilerin aynı evlerde kalmalarına yönelik çağdışı tavrını sert bir dille eleştirdi. Koç, önümüzdeki seçimlerde kadın aday adaylarına daha fazla şans verileceğini, bunun aynı zamanda iktidara bir tepki olduğunu söyledi.

Kadın Kolları İl Başkanı Nevin Zaimoğlu ise belediyelerdeki her eksikliğin kadınlarımıza bir külfet olarak geri döndüğünün altını çizdi.

Konuşmasının devamında CHP’nin diğer yıllara oranla ve diğer partilere göre seçimlerde kadınlara daha fazla yer verdiğini ve vereceğini belirten Zaimoğlu, bunun çağdaşlıkla doğru orantılı bir anlayış ve uygulama olduğunu vurguladı. Zaimoğlu, “Toroslar Belediye Meclis üyeliğine A. adayı olan tüm kadınlarımızı yürekten kutluyorum” dedi.

Konuşmanın ardından CHP Toroslar Kadın Kolları Başkanı Filiz Ayaz, basın açıklaması yaptı. Ayaz yaptığı açıklamada, “Basın açıklamasında; biz kadınlar gündelik hayatımızı belirleyen politika ve uygulamalara eşit katıldığımız, eşit temsil edildiğimiz yerel yönetimler istiyoruz.

Türkiye de yerel yönetimlerde kadınların temsil ve katılımı eşitlikten çok uzak. Meclis üyeliklerinde kadın oranı % 4’ü geçmiyor. Evimizin, mahallemizin, şehrimizin yönetiminde sözümüz olsun istiyoruz. Nasıl bir kentte yaşamak istediğimizi belirleyemiyor, hayatı biçimlendiremiyoruz. Yaşadığımız yerlerin, gündelik hayatın nasıl düzenleneceğinde söz, yetki ve karar sahibi olmak istiyoruz. Yerel yönetimlerde cinsiyet eşitliği ilkesini benimsemiş belediyeler görmek istiyoruz.

Diyoruz ki, Mart 2014 yerel seçimlerinde belediyelerde erkeklerle eşit oranda kadın belediye başkanı ve kadın meclis üyesi görmek istiyoruz ve bu yolda bütün kadın aday adaylarımıza başarılar diliyoruz. Yolumuz açık olsun” şeklinde konuştu.    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
e-gazete
  • Mersin Siyaset.Net Mersin Haber, Mersin Haberleri, Mersin Son Dakika Siyaset Haberleri - 03 Mart 2014 Manşeti
KARİKATÜR
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV