Gündem

CHP Silifke Maltepe Mitingi’nden döndü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından Ankara’dan İstanbul’a başlattığı “Adalet Yürüyüşü” Maltepe mitingiyle son buldu. Mitinge Silifke ilçesinde de yoğun katılım gerçekleşti.

CHP Silifke Maltepe Mitingi’nden döndü

10 Temmuz 2017 10:50
-A

+A

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, milletvekili Enis Berberoğlu’nun MİT TIR’ları soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından Ankara’dan İstanbul’a başlattığı “Adalet Yürüyüşü” Maltepe mitingiyle son buldu. Mitinge Silifke ilçesinde de yoğun katılım gerçekleşti.
CHP İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, Başkan Yardımcıları Esen Tol, Ömer Savar, Mehmet Kafes, CHP Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile partililer, İstanbul Maltepe’de düzenlenen Adalet Mitingi’ne katıldılar.
“CHP SİLİFKE OLARAK YALNIZ BIRAKMADIK”
Mitingle ilgili düşüncelerini dile getiren CHP İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, 420 kilometrelik uzun yürüyüşünü Maltepe Sahili’nde düzenlenen geniş katılımlı bir mitingle sonlandırdı. Genel Başkanımıza milletvekillerimiz, parti yöneticilerimiz, basın mensupları ve çok sayıda vatandaşlarımız eşlik ettiler. Cumhuriyet Halk Partisi Silifke İlçe Örgütü olarak Genel Başkanımızı yalnız bırakmadık. Adalet Yürüyüşü ve mitingine yoğun bir katılım gerçekleştirerek, hak, hukuk ve adalet arayışımızı tüm dünyaya duyurmaya çalıştık. Belediye Başkanımız Dr. Mustafa Turgut, başkan yardımcılarımız ve Mersin Milletvekillerimizle birlikte el ele kol kola vererek, mitingimizi en güzel şekilde tamamladık. Emeği geçen ve katılım sağlayan tüm partililerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
“GENEL BAŞKANIMIZI MİLYONLAR DİNLEDİ”
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Maltepe Mitingi’yle ilgili açıklamalarını aktaran İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında şunları dile getirdi. ‘9 Temmuz yeni bir doğuştur. Ankara'dan yürüyüşe başladığımızda ilk günü 10 dakikalık mola ile bitirdik. Yol boyunca bizi yüreklendiren Ankara, Kahramankazan, Kızılcahamam, Gerede, Bolu, Kaynaşlı, Düzce, Hendek, Adapazarı, İzmit, Derince, Körfez, Tavşancıl, Gebze ve İstanbul'a yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.
9 Temmuz yeni bir doğuştur. Ankara'dan yürüyüşe başladığımızda ilk günü 10 dakikalık mola ile bitirdik. Bize sofrasını açan, yemek gönderen, yiyecek gönderen, hayır dualarım seninledir diyen annelere babalara her zaman, her yerde şükran borçluyum, yine buradan onlara teşekkürlerimi gönderiyorum.
Yolda gelirken bizi protesto eden vatandaşlarımız da vardı, protesto adan yurttaşlarıma da şükranlarımı gönderiyorum. Bu ülkeye birinci sınıf demokrasiyi göndereceğiz.
Bir teşekkürüm de güvenlik güçlerimize, bütün güvenlik güçleri bizim sağlıklı bir şekilde toplanmamız için olağanüstü çaba harcadılar. Halkın polisine, jandarmasına selamlarımı, saygılarımı gönderiyorum. Hiç kimse unutmasın, biz yürürken, taşkınlık yapacağımızı düşünüyorlardı. Dünyanın en barışçıl eylemini yaptık. Hiçbir yurttaşımızın burnu dahi kanamadı. Benimle beraber yürüyen adalete susamış 80 milyona yine şükranlarımı sunuyorum.
Hasan Tatlı hayatını kaybetti. Ailesine baş sağlığı diliyoruz. Ailesine şükranlarımı sunuyorum.
Sevgili adalet arayışçıları, yürüyüşümüze destek veren pek çok kesim oldu. Siyasi partiler ve milletvekillerine, sendikalara, sanatçılara, muhtarlara, engellilere, Ergenekon, Balyoz, KHK mağdurlarına, taşeron işçilerine, kadınlara, STK'lara, barolara, mağdur ailelere yürekten teşekkürlerimi sunuyorum.
Neden yürüdük? Olmayan adalet için yürüdük. Mazlumların hakkı için yürüdük. Tutuklu gazeteciler için yürüdük. Bugün Gökmen Ulu'nun doğum günü. Kendisine Maltepe'den mutlu yıllar diliyoruz. İçeridesin, hapistesin kardeşim. Üstadlarınla beraber hapistesin ama unutma Maltepe Meydanı senin yanında, gazetecilerin yanındadır”dedi.
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 637 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku