CHP

CHP Silifke, emekli öğretmenleri unutmadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silifke İlçe Örgütü, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde emekli öğretmenleri unutmadı.

CHP Silifke, emekli öğretmenleri unutmadı

27 Kasım 2017 09:18
-A

+A

CHP İlçe Örgütü, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde emekli öğretmenleri Göksu Otel’de ağırladı. Bayan öğretmenlere CHP Kadın Kolları tarafından karanfiller verilirken, eşlerine de CHP İlçe Başkanı Bünyamin Uçar tarafından Atatürk rozeti takıldı. Otel’de düzenlenen kahvaltılı kutlama etkinliğine CHP İlçe Başkanı Bünyamin Uçar ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz, CHP Kadın Kolları Başkanı Şerife Yörükçü ve yönetim kurulu üyeleri ile emekli öğretmenler katıldı.

UÇAR, “BÜTÜN ÖĞRETMENLERİMİZİN BU ANLAMLI GÜNLERİNİ KUTLUYORUM”
CHP Silifke İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, “Yıllarını eğitim ve öğretime adamış olan öğretmenlerimizin, emekli olduklarını hiçbir zaman söyleyemeyiz. Onlar sadece görevi, kendilerinden sonra gelen kişilere devretmişlerdir. Öğretmenlerimiz emekli olsalar da, var oldukları müddetçe insanımıza her alanda hizmetlerini sürdüren değerlerimizin temsilcileridir. CHP İlçe Örgütü olarak emekli öğretmenlerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmadık, bırakmayacağız. Eğitim sisteminin sürekli değiştiği, bilimsel eğitimin ortadan kaldırılmaya çalışıldığı bir ülkede öğretmenlere olan ihtiyacın ve önemin her geçen gün arttığına dikkat çeken Başkan Uçar, “Nitelikli öğretmenler, nitelikli eğitimin vazgeçilmezidirler. Aydınlığın simgesi olan öğretmenlerimizin, mesleklerinin saygınlığına yaraşan çağdaş yaşam imkânlarına kavuşturulması, önceliklerimizden biri olmalıdır. Bugün yaşanan tüm sorunlara rağmen Cumhuriyetimizin ilk yıllarında olduğu gibi öğretmenlerimizin sosyo ekonomik statülerinin yükselmesi ve eğitimdeki tüm sorunların giderilmesi dileklerimle başta başöğretmenimiz Gazi Mustafa kemal Atatürk olmak üzere, aramızdan ayrılan öğretmenlerimizi saygı ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” dedi.

ŞERİFE YÖRÜKÇÜ, “HİÇ BİR ZAMAN UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ”
CHP Kadın Kolları Başkanı Şerife Yörükçü, “Değerli öğretmenlerimiz; Büyük öğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk “Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözü ile ülkemizin geleceğini ve anahtarını siz değerli eğitimcilerimize emanet etmiştir. Bizler ve gelecek öğretmenlerimizle birlikte Cumhuriyetimizi, bayrağımızı, toprağımızı bırakmadan mücadeleye devam edeceğiz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, Yaşasın Vatanımız, Yaşasın Öğretmenlerimiz diyerek konuşmamı sonlandırırken, bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum” Kadın Kolları Başkanı Şerife Yörükçü’nün konuşmasının ardından emekli öğretmenler adına söz alan öğretmenlerde kendilerini böyle anlamlı bir günde bir araya getiren, kaynaştıran ve her zaman yanlarında olduğunu hissettiren CHP İlçe yönetimine ve kadın kolları ekibine teşekkür ettiler.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku