Mersin

CHP'nin 94. kuruluş yıl dönümü kutlandı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kuruluşunun 94. yıl dönümü dolayısıyla, CHP Silifke İlçe Başkanlığı tarafından Kent Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

CHP'nin 94. kuruluş yıl dönümü kutlandı

9 Eylül 2017 13:29
-A

+A

 
 
CHP'nin 94'üncü kuruluş yıl dönümü törenine Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Belediye Başkanı Mustafa Turgut, CHP İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı. 

Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, “Cumhuriyet Halk Partisi, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucusu ve ilk genel başkanı olması onurunu taşıyan Türkiye'nin en köklü, en eski, ancak hep en yenilikçi partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi her daim çağdaşlığın öncüsü, laik ve demokratik Cumhuriyetin güvencesi, ülkemizin içinden geçtiği şu zor süreçte de varlığınız ve kararlığınızla adeta Adaletin Abidesi olmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Halk Partimizin 94.kuruluş yıldönümü kutlar, laik, demokratik ve adaletli günlere ancak partimizin iktidarı ile kavuşacağımıza olan inancımla, çocuklarımıza güzel, güneşli bir yaşam sunmak için mücadelemizi tüm kararlılığımızla sürdüreceğimizi ifade etmek isterim. Başta kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarını şükranla anar, CHP’ye katkı ve gönül veren tüm vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerine yer verdi.
 
“ZAMAN BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANIDIR”
Belediye Başkanı Mustafa Turgut ise, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlerin övünerek hatırladığı bir sözü vardır. ‘Benim iki büyük eserim vardır, biri Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir.’ Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarını şükranla anarken, 94. yılımızın kutlu olmasını diliyorum. Değerli vatandaşlarım ve sevgili partililer. Zaman birbirimizle kırma, mücadele etme zamanı değil, birlik ve beraberlik içerisinde olma zamanıdır. Bütün enerjimizi ve gücümüzü birbirimize sarılarak, daha fazla çalışarak aydınlık bir Türkiye için harcamamız lazım. Bu ışıkla ve bu umutla gece gündüz demeden çalışmalıyız” dedi.
 
“ZAFER BAYRAĞINI TAŞIMAYA DEVAM EDECEKTİR”
Başkan Uçar da “Ulu Önder'in bizlere emanet ettiği partimiz CHP, Anadolu Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti, Halk Fıkrası daha sonra da Cumhuriyet Halk Partisi kimliği ile ülkemizin kurtuluşunu ve kuruluşunu gerçekleştirdi ve devrimleri yaşama geçirdi.
Laik ve Demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu partisi Anadolu Aydınlanma Devrimi'nin sönmeyecek meşalesidir. Cumhuriyet Halk Partisi kurulduğu günden günümüze kadar Atatürk ilke ve devrimlerinin, özgürlüklerin, demokrasinin, emeğin ve adaletin yılmaz bekçisi olmuştur. Parlamenter demokrasi, çok partili hayat, kadına seçme ve seçilme hakkı gibi demokrasimizin önemli kazanımlarını bizlere armağan etmiştir. Barışın, demokrasinin, adaletin, insan haklarının temel hak ve özgürlükleri bu ülkedeki tek teminatı olan Cumhuriyet Halk Partisi geçmişten aldığı gücü ve birikimi yarınlara değişim ve güçlü bir Türkiye umuduyla taşıyacak. Tıpkı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da haklının ve halkın yanında olmaya devam edecektir” diye konuştu.
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 663 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku