CHP

CHP MERSİN İL KADIN KOLLARININ BASIN AÇIKLAMASI

Çocuk dünyadır, dünyanın devamıdır, dünyanın kendisidir. Hayat çocukların üzerine kuruludur. Çocuk hakları evrensel bir kavramdır ve tüm çocukları kapsar. Dili, dini, rengi, ırkı ne olursa olsun hiçbir ayrım gözetmeksizin bütün çocuklar aynı haklara sahiptir. İnsan hakları temelde doğumla birlikte kazanıldığına göre çocuk hakları da dünyaya gelmekle beraber başlar ve devam

CHP MERSİN İL KADIN KOLLARININ BASIN AÇIKLAMASI

21 Kasım 2017 09:42
-A

+A

Cinsiyeti, yaşadığı sosyo-kültürel ortam, ailesinin ekonomik düzeyi ve daha tüm değişkenler onların bu haklardan mahrum kalmasına gerekçe değildir. Biz Cumhuriyet halk partili kadınlar olarak Bu gün yani 20 Kasım Dünya çocuk hakları gününde tüm tüm çocukları gözlerinden öpüyor dün olduğu gibi yarınlarda da haklarının savunucusu olacağımıza söz veriyoruz.

Değerli Arkadaşlar;
24 Kasım Öğretmenler Günü’nde çağdaş, laik, bilimsel eğitimi savunan ve öğrencilerini bu çerçevede yetiştiren tüm öğretmenlerimizin ellerinden öpüyor günlerini kutluyoruz.
25 Kasım Cumartesi günü Uluslararası Kadına Şiddetle Mücadele Günü’nde Kadın Kolları Genel Başkanımız Sn. Fatma KÖSE’nin katılımı ile saat 12:30’da CHP Mersin İl Binamızın önünde toplanıp Atatürk Caddesi üzerinden oluşturacağımız kadın zinciri ile Özgür Çocuk Parkı’na yürüyüp Basın Açıklamamızı gerçekleştireceğiz. Kadına şiddetle mücadele eden tüm yol arkadaşlarımızı bekliyoruz.

Kadın Kolları Genel Başkanımızın çağrısı ile 5 ARALIK “Kadın İçin Eşitlik Ve Adalet” konulu büyük buluşmaya tüm kadınlarımızı bekliyoruz katılımlar ve başvurular ilçe kadın kolları başkanlıklarına yapılacaktır.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 468 Oy (%28)

  • HAYIR : 577 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku