Mersin

CHP Mersin İl Başkanı Özyiğit’ten bayram mesajı: “Ortada bir adaletsizlik var”

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit,hakça paylaşım anlamına gelen Ramazan ayında, Türkiye’de ‘adalet yürüyüşü’ gerçekleştiğini belirterek, yaşanan yoksulluklara karşı kurulan saray sofralarını; “Ortada bir adaletsizlik var” sözleriyle yorumladı.

CHP Mersin İl Başkanı Özyiğit’ten bayram mesajı:  “Ortada bir adaletsizlik var”

23 Haziran 2017 14:41
-A

+A


Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Ramazan Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı.
İslam dünyasının kutsal saydığı Ramazan ayının Türkiye’de adalet arayışına sahne olduğunu anımsatan Özyiğit, “Ramazan, bolluk, bereket demek. Ramazan hakça paylaşım demek. Ama bugün ülkemizde vatandaşlarımız, adalet için sokaklarda. KHK ile işlerini için açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, bugün cezaevinde. Durumları her geçen gün kötüye gidiyor. Ama ülkeyi yönetenler kulaklarını tıkamışlar. Yüzlerce gazeteci cezaevlerinde. İnsanlar açken, işsizken, yoklukla mücadele ederken, iktidar ve yandaşları saray sofralarında iftar açıyor. Ortada bir adaletsizlik var” dedi.
 
Adaletin olduğu, bayramların bayram ruhuna uygun kutlanabildiği bir Türkiye özlemini dile getiren Özyiğit, “Bayram, huzur demektir, bayram, birliktelik demektir, bayram kardeşlik demektir. Her şeye rağmen, milletimizin ve İslam aleminin Bayramı bayram havasında yaşamasını diliyor, Ramazan Bayramı’mızı en içten duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku