Mersin

CHP MERSİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI BELLİ GİBİ!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı'nı diğer siyasi partilerden önce açıklayacağı ve O isim ile kaybedilen Mersin kalesini tekrardan almayı hedeflediği biliniyor. CHP Lideri için önemli olan Mersin Büyükşehir kalesini, tekrardan alabilecek o ismi mersinsiyaset.net okuyucularımıza duyuruyoruz.

CHP MERSİN BÜYÜKŞEHİR ADAYI BELLİ GİBİ!

12 Temmuz 2017 09:48
-A

+A


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı'nı diğer siyasi partilerden önce açıklayacağı ve O isim ile kaybedilen Mersin kalesini tekrardan almayı hedeflediği  biliniyor. CHP Lideri için önemli olan Mersin Büyükşehir kalesini, tekrardan alabilecek o ismi mersinsiyaset.net okuyucularımıza  duyuruyoruz.
 
www.mersinsiyaset.net haber sitesinin kulislerden edindiği bilgiye göre, CHP'nin Adalet Yürüyüşünü Maltepe'deki mitingle noktalandıktan  sonrasın da yapılacak olan ilk yerel seçimde CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayını diğer siyasi partilere göre Mersin'de erken açıklayacağı bekleniliyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partinin genel politikada daha ileriye taşınmasının en önemli faktörü yereldeki ''Başarılı Belediye'den'' geçtiğini her platformda dile getirdiği biliniyor
 
Adalet Yürüyüşü ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhuriyet Halk Partisi içinde birçok tabuyu yıktı. Türk halkını yeniden düşünmeye yöneltti.Bugüne kadar gündemi hep AKP ve Cumhurbaşkanı tayin ederdi. Muhalefet de takip eder ve cevap veren durumunda kalırdı. Bu defa gündemi muhalefetin yürüyüşü belirledi ve AKP de cevap vermek zorunda kaldığı bir dönemden geçen siyaset sahnesini canlı tutulacağa benziyor. 
 
Yerel seçime yönelik çalışmaların sürdüğü Mersin ana muhalefet partisinde kulisler de hareketli. Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayları merakla bekleniyor.
Yerel seçimlerde CHP, Mersin'i MHP'den geri alabilmek için stratejik planlar yapılıyor.
 
CHP'nin Mersin'de sürpriz değişikler yapmak istediği parti kulislerinde açık açık konuşulmaya başlandığı ifade ediliyor. Mersin'in etkin haber sitesi www.mersinsiyaset.net'in edindiği bilgilere göre son konuşulan senaryo bir hayli ilginç meclise gidemeyen o isme ahte vefa olarak Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı Adaylığı verileceği verilecek.
 
Mersin'de sadece CHP oyları değil, tüm kesimlerle temas edilerek ‘ortak aday’ belirlenmesi gerektiğini ve adayın her kesime hitap etmesi gerektiğini savunuluyor.
Genel merkez, iyi hazırlanmış bir yol haritasıyla sürecin tamamlanması yönünde iyi bir yol izleyeceğe benziyor.
Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı kulislerinin bugünlerde hareketlenmesinin diğer bir sebebinin ise Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın genel başkanlığındaki AKP’nin 2019’u beklemeyeceği ve ‘baskın’ erken seçim yapabileceği gerekçesine dayandırılıyor.
 
CHP Genel Merkezi'nde belki bugünlerde konuşulmasa da CHP'nin önümüzdeki aylarda açıklanması beklenen aday listeleri için Kılıçdaroğlu'nun yeni strateji arayışlarında olduğu bekleniliyor. Adaylar konusunda ince eleyip sık dokuyacak olan Kılıçdaroğlu'nun en büyük oy potansiyelinin yer alacağı Mersin Büyükşehir Belediyesi diğer büyükşehirler gibi önemli bir kale olarak gözüküyor.
 
Normal sürede yapılırsa 2019 yılında gerçekleşecek olan yerel seçimlerle ilgili Mersin'de adaylar konusunda kulisler hareketlenirken, yeni bir iddia gündeme bomba gibi düştü. Haber Merkezimize gelen kulis bilgisine göre geçen genel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Mersin'den Milletvekili olan Mustafa Baysan'a bu sefer sürpriz bir kararla Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı teklifinde bulunacağı iddia ediliyor.
 
Bugüne kadar kulislerde Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olarak isimleri konuşulan bir çok isim daha adaylığını açıklamadan Mustafa Baysan'ın adaylığının erken açıklanmasıyla CHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığını düşünen 17 kadar ismin ilerde doğabilecek küskünlüklerin önüne geçilmesi hedefleniliyor.
 
Öyle görülüyor ki Mustafa Baysan ismi önümüzdeki günlerde en sık duyacağımız isimlerden biri olacak gibi.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku