Mersin

CHP’li Sağlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı “Cumhuriyeti yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecektir”

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, , ihanetlere, gerici ayaklanmalara rağmen yokluk ve yoksullukla mücadele eden halkın kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurguladı.

CHP’li Sağlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı  “Cumhuriyeti yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecektir”

21 Nisan 2017 11:55
-A

+A


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda demokrasi vurgusu yaptı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu 23 Nisan’ın geleceğin teminatı çocuklara bayram olarak armağan edildiğini anımsatan Sağlar, “Demokrasinin varlık nedeni olan, kayıtsız şartsız egemenliğin millette olduğunu kabul eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin içi boşaltılmak isteniyor. 16 Nisan’da gerçekleşen referandumun tek hedefi egemenliği milletten alıp yeniden saraya vermekti. Halkın iradesi yok sayıldı. Yüksek Seçim Kurulu, referandumda açık bir biçimde iktidardan yana taraf oldu.

HALK KAZANDI

Demokrasi tarihimize bir kara leke daha yazıldı. YSK’nın mührünün olmadığı bu seçim sonuçları yok hükmündedir” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin emperyalizme karşı verilen büyük bir mücadelenin sonunda kurulduğuna vurgu yapan Sağlar, “O gün yokluk ve yoksullukla mücadele eden halk, ihanetlere, gerici ayaklanmalara rağmen kazandı. Onların kurduğu cumhuriyeti yıkmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. 23 Nisan tüm dünya çocuklarına kutlu olsun” ifadelerini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku