Mersin

CHP’Lİ ÖZKAN DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI

Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Ali Galip Özkan, Ankara Katliamında hayatını kaybedenleri unutmadı.

CHP’Lİ ÖZKAN DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNİ UNUTMADI

10 Ekim 2017 15:13
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Ali Galip Özkan, kayıtlara "Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en ölümcül ve en kanlı saldırısı" olarak geçen 10 Ekim Ankara Garı katliamında hayatını kaybedenleri andı. Terör eylemlerinin son yıllarda özellikle coğrafyamızda artış gösterdiğine dikkat çeken CHP’li Özkan, “Demokrasi ve uzlaşı kültüründen uzak, kirli oyunlarını kanlı eylemlerle hayata geçirmek isteyenlerin tek başvurduğu yöntem terör eylemleridir. Terör eylemleri birer insanlık suçudur. Bu tür alçakça saldırılar karşısında millet olarak dik durmalı ve şahsi menfaatleri uğruna kan döken canilere karşı birlik olmalıyız” dedi.  
 
DEMOKRASİ VE UZLAŞI KÜLTÜRÜ KAZANACAK
10 Ekim 2015’te Ankara’da yapılan saldırının Türkiye demokrasisine, insan haklarına, hukukun üstünlüğüne ağır bir darbe olduğuna da dikkat çeken CHP’li Özkan, “AKP’nin iç ve dış politikada yaptığı yanlışlar yüzünden bugün ortadoğu ve Türkiye kan gölüne dönmüş, bu bataklığa da gün geçtikçe daha da batmaktadır. Kirli pazarlıklar ve kapalı kapılar arkasındaki görüşmeler malesef sivil halkın ve masum insanların hayatlarına mal olmaktadır. Ama şu da bilinmelidir ki birgün, uzlaşı kültürü, demokrasi, barış ve kardeşlik kazanacak, coğrafyamıza huzur ve refah hakim olacaktır. Ben bu vesile ile Ankara katliamında hayatını kaybeden yurttaşlarımıza tanrıdan rahmet, acılı ailelerine de başsağlığı diliyorum” şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku