Mersin

CHP’li Oguzhan Karayiğit’ten 10 Kasım mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Başkan Yardımcısı ve İl Bilişim Sorumlusu Oguzhan Karayiğit, Çağdaş Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 79. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

CHP’li Oguzhan Karayiğit’ten 10 Kasım mesajı

9 Kasım 2017 14:44
-A

+A

Mustafa Kemal Atatürk’ü giderek büyüyen bir özlemle andıklarını belirten Başkan Oguzhan Karayiğit, mesajında, Kurtuluş Savaşı'nın önderi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, başta mazlum milletler olmak üzere tüm dünyaya örnek olan büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 79. yılında saygı, rahmet ve giderek büyüyen özlemle yad ettiğini belirtti.

Her geçen gün Atatürk'ün büyük dehası ile kurduğu Cumhuriyet'in ve mimarı olduğu demokratik, laik, sosyal hukuk devletinin ne kadar önemli olduğunun daha iyi anlaşıldığını vurgulayan Karayigit, Atatürk'ün ilke ve devrimlerinin kendilerine, tüm bölgeye ve dünyadaki mazlum milletlere ışık tutmaya devam ettiğini kaydetti.

Oguzhan Karayiğit, “Bizler tüm ilerici, aydınlanmacı, laik ve özgürlüklerin savunucusu evlatların olarak kurduğun ülkenin çağdaş ve demokratik hattını gerici, sığ ve anti-demokratik saldırılara karşı korumak için senden güç ve ilham almaya devam ediyoruz.Kurduğun CHP, kurduğun aydınlık Türkiye'nin aydınlık geleceği için mücadele etmeye devam edeceğiz! Ata'm, Atatürk'üm seninle ilgili her şey bize tarihin emanetidir. Tarihin emanetine sahip çıkacağız. Senin için matem gerekmez, fikirlerine bağlılık gerekir. Fikirlerine bağlılıkla, azimle mücadele etmeye devam edeceğiz!"

CHP Mersin İl Başkan Yardımcısı ve İl Bilişim Sorumlusu Oguzhan Karayiğit, “Cumhuriyete ve demokrasiye aşık olan halkımız bu karanlık günleri de aşacak, çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkma hedefine ulaşacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi mirasçısı olduğu görkemli tarihin verdiği büyük güçle bu büyük mücadelenin ön saflarında ilerlemektedir. Atatürk'ün bizlere bıraktığı en büyük miras olan Türkiye Cumhuriyeti, birlik, beraberlik ve bütünlük içinde özgürlüklerine sahip çıkan vatandaşlarımızın kararlılığıyla sonsuza kadar yaşayacaktır. Bu inançla, Büyük Atatürk'ü saygıyla selamlıyor, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum."
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 638 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku