Mersin

CHP’li Gök, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı

CHP Mezitli İlçe Başkanı Gökhan Gök, Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 tarihinde başlayan mücadelenin bugün Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine taşıyacak olan demokrasi, hukukun üstünlüğü, insan haklarının korunması, basın özgürlüğü mücadelesi ile sürdüğünü söyledi.

CHP’li Gök, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı

19 Mayıs 2017 13:52
-A

+A

 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli İlçe Başkanı Gökhan Gök, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 tarihinde başlayan mücadelenin bitmediğini dile getiren Gök, “Kurtuluş Savaşı ile başlayan bağımsızlık mücadelesi; Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine taşıyacak olan demokrasi, hukukun üstünlüğü, insan haklarının korunması, basın özgürlüğü mücadelesi ile sürüyor. 
Bağımsızlık şiarı ile çıktıkları yolda mazlum devletlere de yol gösterici olan Kurtuluş Destanı yazanların biz bıraktığı laik Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatacağız. Bugün bu tarihin anlamını değiştirme çabasında olanlar asla amacına ulaşmayacaktır.  
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Destanı’nı yazan kahraman şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun” dedi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku