Mersin

CHP’li Gök, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı

CHP Mezitli İlçe Başkanı Gökhan Gök, 1 Mayıs’ta emekçilerin alanlarda, sokaklarda ve işyerlerinde hakkını aradığını belirterek, işçinin, emekçinin, memurun, kadınların, gençlerin, emeklilerin eşit ve adil bir dünyada yaşamasını diledi.

CHP’li Gök, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı

30 Nisan 2017 16:16
-A

+A

 
“Eşit ve adil bir dünya diliyorum”
 
 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli İlçe Başkanı Gökhan Gök,  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.
1 Mayıs’ın emeğin örgütlü gücünü ortaya koyduğu bir mücadele günü olduğunu dile getiren Gök, Türkiye’de yaşanan hak ihlallerine işaret ederek, “AKP iktidarlarında, Türkiye’de kadrolaşma hiç olmadığı kadar arttı. İşsizler ordusu her geçen gün büyürken, iş güvencesi ortadan kalktı. Yaklaşık 1 milyon taşeron işçiye verilen kadro sözü tutulmadı.  Sendikal hak ve özgürlüklerin yanı sıra toplu sözleşme ve sosyal haklardan mahrum olan taşeron işçiler asgari ücrete mahkum edildi. İş kazaları ve meslek hastalıkları nedeniyle çok sayıda insan ya yaşamını yitirdi ya da sağlığını” dedi.
CHP’li Gök, yaşanan bu kötü tabloyu ortadan kaldırmak için emekçilerin alanlarda, sokaklarda ve işyerlerinde hakkını aradığını belirterek, “İşçinin, emekçinin, memurun, kadınların, gençlerin eşit, adil bir dünyada yaşaması dileğiyle 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun” ifadelerini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku