CHP

CHP’li Başkan Yörükçü, güven tazeledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silifke İlçe Kadın Kolları Başkanlığına Şerife Yörükçü yeniden seçildi. Kongreye CHP İl Kadın Kolları Başkanı Pakize Güler, Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, CHP İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, il ve ilçelerden kadın kolları üyeleri ve partililer katıldı.

CHP’li Başkan Yörükçü, güven tazeledi

16 Aralık 2017 15:14
-A

+A

Divan heyetinin oluşmasının ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşının okunmasının ardından, yönetim kurulu ve faaliyet raporları okunarak oy birliği ile kabul edildi.

“KONGREMİZ HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN”

Kongre öncesi bir konuşma yapan ve seçime tek aday olarak giren Şerife Yörükçü, "Gerek yerel seçimlerde gerekse genel seçimlerde CHP Silifke Kadın Kolları olarak başarılı bir çalışma politikası izledik. Bizi bu çalışmalarımızda destekleyen Belediye Başkanımıza, Milletvekillerimize, İlçe Başkanımız ve yönetimine, partimizin bugünlere gelmesinde emeği geçen kadın kolları yöneticilerimiz ile partililerimize sonsuz teşekkür ediyorum. Bugüne kadar il ve ilçe kadın kolları ile birlikte güzel çalışmalarda bulunduk. Ev hanımı olmamla birlikte çocuklarımdan, eşimden ailemden zaman ayırarak çalışmalarımızı birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirdik. Köy çalışmalarında bulunarak mahalle bazlı ev ev çalıştık. Bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak partimizi yerelde ve genelde iktidara getirmenin gayretini göstereceğiz. Kongremiz hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.

BAŞKAN UÇAR, “KADINLARIMIZ SİYASETTE EN İYİ MÜCADELEYİ VERİYORLAR”

Silifke’de yapılan seçimlerin son derece uyumlu, sıcak ve güç birliği halinde geçmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden CHP İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, “Kadının özgürlüğünün tanınması devrimci- yenilikçi lider Atatürk’ün en cüretli devrimlerinden birisi olarak tarihte yerini almıştır. Bundan dolayı siyasette daha fazla kadının yer almasını istiyoruz. Çünkü içinde bulunduğumuz dönem bunu gerektiriyor. Hükümetin dayattığı politikalar karşısında bizlerin daha çok ve daha gür olarak sesimizi duyurmamız gerekiyor. Kadınlarımız korkusuz ve yiğit bir şekilde en iyi mücadeleyi vermektedirler. Parti içinde verdikleri mücadelenin taçlandırılması, kadınların kendi birlikteliklerini kurarak kendi içerisinde başarılı olanları, kadını ve partiyi en iyi temsil eden insanları seçmeniz CHP’yi yerelde ve genelde iktidara taşıyacaktır’’ ifadelerini kullandı.

TURGUT, “KADINLARIN SİYASETTE DAHA FAZLA YER ALMASINI İSTİYORUZ”

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut ise, “Öncelikle şunu ifade etmek isterim. Kadınların siyasette daha fazla yer alması gerekiyor. Kadınlar siyasete damga vurmak zorundadır. Kadınlar siyasete girdiği ölçüde siyasetteki ahlaki düzey yükselecektir. Bugün ülkenin içinde bulunduğu durumdan ben bireysel olarak nasıl kaygı duyuyorsam benim duyduğum kaygıdan çok daha fazlasını bu ülkenin kadınları duyuyor. Ve ülkenin kadınları ister muhtar olsun, ister iş dünyasında olsun, ister ev hanımı olsun, isterse politikada olsun bu endişeleri bir şekilde toplumun her kesimiyle paylaşıyor ve paylaşmak zorundalar. Hep birlikte güzel bir Türkiye’de yaşamak istiyoruz. Hep birlikte güzel bir Türkiye’de kadın – erkek eşitliğinin olmasını istiyoruz. Hep birlikte bu güzel Türkiye’de kadınların siyasete damga vurmasını istiyoruz. Kongrenin hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

CHP İl Başkanı Pakize Güler’de, ilçe kongresinin hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek, kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmayan Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut’a, İlçe Başkanı Bünyamin Uçar ve Silifke Kadın Kolları yönetimine teşekkür etti.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku