Mersin

CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ CEMAL OKAN YÜKSEL BÜYÜK ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NÜN 19'UNCU GÜNÜNDE HALKA SESLENDİ

CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ve kararlılıkla sürdürdüğü büyük adalet yürüyüşünden bir açıklama yaptı. Yüksel, “Terazimiz koltuğumuz değil vicdanlarımızdır. Vicdan adaletin olmazsa olmazıdır. Biz vicdanlara sesleniyoruz, bu düzen böyle gelmiş böyle gitmesin. Dur demek için beklersen, yarın çok geç olacak” dedi.

CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ CEMAL OKAN YÜKSEL BÜYÜK ADALET YÜRÜYÜŞÜ'NÜN 19'UNCU GÜNÜNDE HALKA SESLENDİ

3 Temmuz 2017 14:21
-A

+A

CHP’li Yüksel sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Adalet için Sn. Kılıçdaroğlu’nun peşine takılan binler, gönül veren milyonlar ne bir partiyi ne de bir siyasi görüşü temsil etmiyor. Herkesin tek bir talebi var, adalet. Bizler ezilen ile ezilen, mutsuz ile mutsuzuz. Hayatını F-Tipi terör örgütüyle mücadeleye adamış ama fetöcü yaftasıyla hapse atılan Ahmet Şık ve nicesiyiz. İşini geri isteyen, hakları için ölüme giden Nuriye ve Semih biziz. Kolunu, işini, geleceğini kaybetmiş bir Veli Saçılık’ız biz...
 
Bizler iktidar sopasından ve teslim alınmış yargıdan korkanlar değil; aksine korkuya ve bozuk teraziye göğüs germiş milyonlarız. Bizler bugünün peşinde olanlar değil, yarının sevdalısı, memleket ve bayrak aşıklarıyız. Terörist değiliz, vatanseveriz. Bozuk düzenden çıkarı olan ya da kandırılanlar kervanından değil; çocuklarının bu kötü günleri yaşamaması için mücadele eden milyonlarız. Bizler iradesi çalınan HAYIR’ız. Biriz, birlikteyiz. Tek bir talebimiz var; adalet. Bu düzen böyle gelmiş ama böyle gidemez. Böyle gitmeyecek. Siyasi figüranların kustuğu nefrete ortak olan kardeşim, senin için de adalet istiyoruz. Çünkü adalete senin de ihtiyacın olacak. Kandırılanların yönettiği bir ülkede fatura elbet sana da kesilecek. Çok geç olmadan uyan! Ülkeni seviyorsan, adaletin peşinden gitmek zorundasın. Refah içinde aydınlık bir Türkiye’de yaşamak istiyorsan, 9 Temmuz’da İstanbul’da bize katıl. Haklarımız, hakkımız ve adalet için kol kola haykıralım.”
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 637 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku