Mersin

CHP’den referandum sonrası teşekkür yemeği

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Silifke İlçe Örgütü, referandum sonrası Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Partinin İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, meclis üyeleri ve partililerin katılımıyla dayanışma ve teşekkür yemeği düzenledi.

CHP’den referandum sonrası teşekkür yemeği

26 Nisan 2017 10:03
-A

+A


Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen teşekkür yemeğinde, 16 Nisan referandumunda özveriyle çalışan kadın kolları, parti yönetimi, gençlik kolları, meclis üyeleri ve partililere teşekkür edildi.

“SİZLERLE OMUZ OMUZA YÜRÜMEKTEN ONUR DUYUYORUM”

Referandum sonuçlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunarak teşekkür konuşması yapan CHP İlçe Başkanı Bünyamin Uçar, “Özveriyle, karşılık beklemeden, fedakâr ve cefakârca çalışan bütün partililerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimize, barışa, demokrasiye ve memleketimize her zamankinden daha fazla sahip çıkmamız gerekiyor. Değerli partililerim; Sizlerle yan yana ve omuz omuza daha mutlu bir gelecek mücadelesi vermekten onur duymaktayım.
Bir kuruş devlet malına, yetim hakkına el uzatmadan, kimseyi tehdit etmeden, yalan söylemeden, iftira atmadan, etrafa korku salmadan, farklı düşünenleri teröristlikle ve vatan hainliğiyle suçlamadan, ekmeğinizden ayırdığınız mütevazı bütçe ile işinizden ve evinizden fedakârlık yaparak barışçıl bir kampanya yürüttünüz. Bu yüzden, referandum sonunda bakılacak bir yüzünüz, selam verilecek bir şahsiyetiniz var ve sizler de bununla gurur duymalısınız. Biriktirdiğimiz umutlarımızın geleceğe ışık olması dileğiyle hepinizi kucak dolusu sevgi ve saygıyla selamlıyorum”

“MÜCADELEMİZ SONUNA KADAR SÜRECEK”

Başkanı Uçar, "Ülkemizin içinde bulunduğu süreç, birlik ve beraberliğimize her zamankinden daha fazla ihtiyacımız olduğunu gösteriyor. Yönetim Kurulu üyelerimizle, Kadın Kollarımızla, gençlik kollarımızla ve partililerimizle bu amaçla yola çıktık. Bugün bizimle birlikte olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Demokrasimiz ahlaki ve hukuksal olarak kan kaybettiği ağır, karanlık bir süreçte iken, Cumhuriyet Halk Partisi olarak öncelikle demokrasimize ve cumhuriyetimize sonsuza denk sahip çıkmak için mücadelemizi sürdüreceğiz. Biz CHP olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Hiçbir iktidar ebedi değildir. Bu iktidarda er ya da geç gidecektir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Türkiye’yi toparlamak, rahatlatmak bizim görevimizdir. Türkiye’yi çözen ayrıştıran AK Parti iktidarına karşı devleti de, toplumu da hem kendi içlerinde, hem de birbirleriyle kaynaştırıp bütünleştirmek öncelikli görevimizdir”

“DEMOKRASİMİZE VE CUMHURİYETİMİZE SONUNA KADAR SAHİP ÇIKACAĞIZ”

CHP Kadın Kolları Başkanı Şerife Yörükçü İse, “Milli bayramların bile Cumhuriyetimize yakışır bir şekilde coşkuyla kutlanmadığı şu günlerde birlik, beraberlik ve dayanışma etkinliği gerçekleştiriyoruz. Desteklerinden dolayı herkese teşekkür ederim. Bayramların serbest ve Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışır ve coşkulu bir şekilde kutlanabilmesi için birlik, beraberlik içinde hareket etmek zorunda olduğumuzu herkesin bilmesi gerekiyor. Bu ülkede hain terörün son bulması, şehitlerin olmaması, anaların ağlamaması, tutuklu gazetecilerin olmaması için çalışmalarımıza durmadan devam edeceğiz. Bu sebeple bir aradayız. Bundan sonrada daha da güçlenerek bu olumsuzluklara son vereceğiz. Her seçimde olduğu gibi bu referandum sürecinde de başarılı bir çalışma izledik. Silifke’de büyük bir başarı elde ettik. Fakat Türkiye geneli YSK tarafından yaşanan şaibeli bir karar ile Türk Milletinin hakkına ve kararına gasp edildi. Sonucu her ne olursa olsun demokrasimize ve cumhuriyetimize sonuna kadar sahip çıkmaya devam edeceğiz”

“EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

“Ülkemizde yaşanan terör olaylarında şehit düşen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum” diyerek konuşmasını gerçekleştiren Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, “Uzun senelerdir memleketimizin kanını emen, canlı bombalarla, terör eylemleriyle, çatışmalarla, darbelerle birlik, beraberlik ve düzenimizi bozmaya çalışan bütün terör örgütleri, iyi bilmelidir ki hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklar. Çünkü karşılarında Atatürk, Cumhuriyet ve Demokrasi ilkelerine bağımlı, kararlı ve azimli bir Türk Milleti olacaktır. Akılla, bilimle, hukukla ve bizi binlerce sene birbirimize bağlayan kültürümüzle bütün bunların üstesinden geleceğiz.  
Yılmadan, korkmadan sabırla mücadelemize devam edeceğiz. Her seçim döneminde olduğu gibi referandum sürecinde de birlik ve beraberlik içerisinde, gecesini gündüzüne katarak çalışan bütün arkadaşlarımıza, kadınlarımıza, gençlerimize ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku