Mersin

CHP’den ağaç kıyımına tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde park içerisinde yaklaşık 40 ağacın kesilmesine tepki gösterdi.

CHP’den ağaç kıyımına tepki

12 Haziran 2017 12:25
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanı Abdullah Özyiğit, Adnan Menderes Bulvarı üzerinde Galatasaray Meydanı yanındaki alanda 40’a yakın ağacın kesilmesine tepki gösterdi. Bir gecede yaklaşık 40 ağacın kesildiğini ve meydanın yanındaki saat kulesinin yerinden söküldüğüne dikkat çeken Özyiğit, “Park içerisinde ağaçların kesilerek yerine beton döküldüğünü gördük. Buraya engelliler için bir alan ve mescit yapılacağı söylendi.
Biz her ikisine de karşı değiliz. Karşı olduğumuz ağaç kıyımı. Sahilimizin betonlaşması. Mevcut alanların rehabilite edilerek amaca uygun kullanılması mümkün iken; ağaçların katledilmesi kabul edilemez” dedi.
Saat kulesinin de yerinden sökülmesini eleştiren Özyiğit, mevcut belediye başkanı Burhanettin Kocamaz’ın geçmiş dönemde yapılanları tek tek söktüğüne işaret ederek, “Devlette devamlılık esastır. Kamu kaynakları bu şekilde heba edilemez. Büyükşehir Belediyesi yaptığı yanlıştan geri dönmelidir” çağrısı yaptı.
 
 
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku