CHP

CHP'de Fikri Sağlar sesleri

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) bir grup milletvekilinin eski Kültür Bakanı ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar'ın partinin başına geçmesi çağrı yaptığı iddia edildi.

CHP'de Fikri Sağlar sesleri

26 Nisan 2017 15:00
-A

+A

 
 
CHP geçtiğimiz cumartesi günü referandum sonuçlarının değerlendirmesi için yaklaşık 7 saat süren kapalı bir grup toplantısı yaptı.
İddiaya göre; sert tartışmaların yaşandığı Genel Kurul'da bazı milletvekilleri, Mersin Milletvekili Fikri Sağlar'ı partinin başına geçmesini istedi.
 
“BU KADROLARLA İŞ YÜRÜMÜYOR”
İsmi başkanlık için ortaya atılan Fikri Sağlar, partinin bu yönetimle gitmediğini kaydetti. Bu yönetimle gitmediğini kendilerinin de toplumun da bildiğini anlatan Sağlar, "AK Parti, CHP'yi kontrollü bir muhalefet olarak tutmaya çalışıyor. Emekçileri ve halkı sahiplenecek bir parti gerekiyor, o da CHP. CHP'ye güvenmek gerekiyor" ifadesini kullandı.
 
 
Toplumda herkesi toparlayacak bir CHP ve sol bir partinin gerektiğini dile getiren Sağlar, şöyle devam etti:
"Bunları cesaretle söyleyecek, toplumun arkasında güçlü bir birikim sağlayacak ve herkesin anlayışını güçlendirebilecek bir yönetim anlayışı gerekiyor. Bugünkü kadrolarla bu iş yürümüyor. Mesela 'Sine-i millete dönelim mi, dönmeyelim mi' tartışması gündeme getirildi, birisi dönelim diyor, diğeri hayır diyor. Cesaretten önce bir kararlılık gerekiyor. Önce karar vermeniz gerekiyor. Şimdiye kadar gördüğüm o ki, biz korkak bir siyasetin içerisindeyiz. CHP içerisinde kan değişimi gerekiyor"
Anahtar Kelimeler : CHP'de Fikri Sağlar sesleri,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku