Mersin

ÇEŞMELİ TAŞUCU OTOBAN PROJESİ HAYATA GEÇMELİ

Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, bayramda yerli turistin Mersin kıyılarına olan ilgisinin patlama yaptığını ancak Mersin turizminin önündeki en büyük engel olan yol çilesinin devam ettiğini belirterek Çeşmeli-Taşucu otoban projesinin biran önce hayata geçmesi gerektiğine vurgu yaptı.

ÇEŞMELİ TAŞUCU OTOBAN PROJESİ HAYATA GEÇMELİ

28 Haziran 2017 15:40
-A

+A


Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, okul tatilinin hemen ardından gelen Ramazan Bayramının, turizmcinin yüzünü güldürdüğünü söyledi. Bayramı yıllık izinle birleştiren yerli turistin Mersin’deki otelleri neredeyse yüzde 100 doldurduğuna dikkat çeken Başkan Demir, “Bu bayramda yerli turistin Mersin sahillerine olan ilgisi ise özellikle bölgedeki turizm yatırımcısına bayram ettirdi. Hem kısa hem de uzun vadeli bir tatil programı yapan yerli turistin bölgedeki turizm yerlerine olan ilgisini yüzde 15 arttı” dedi.
 
RUS TURİST ETKİSİ VAR
 
2016 yılından bu yana turizmcilerin yerli turiste yöneldiğine de vurgu yapan Başkan Demir, “2016'dan itibaren yerli turist öne çıktı. Geçen yıl özellikle Akdeniz otelcileri Rusya'dan düşen talep nedeniyle yerli turiste yoğunlaştı. Bu da geçen yıl yerli turistin ilgisini Akdeniz'e kaydırdı. Talepler bayram sonrasında da yüksek görünüyor.  Özellikle 1 Temmuz-15 Eylül arasında yüzde 80 doluluk yakalanacağına inanıyorum. Kalan kısmın da 15 güne kadar dolacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.
 
YOL ÇİLESİ!
 
Mersin’deki turizmin gelişmesinde yol çilesinin büyük olduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Demir, “Bu bayram tatilinde de gördük ki Mersin-Taşucu arasında ciddi bir trafik sorunu var. Günü birlik tatil yapmak isteyen tatilciler akşam dönüş yolunda ciddi sorunlar yaşadı. Bu sorun deyim yerinde ise çileye dönüştü. Sorunun minimum düşmesi için Emniyet Müdürümüz olaya el atarak trafik akışını sağlamak için elinden geleni yaptı. Ancak malesef yeterli olmadı. Bu noktada Çeşmeli’ye kadar olan otoban bağlantısının uzatılması, Çeşmeli-Taşucu Otoban projesinin biran önce hayata geçmesi kaçınılmaz. Aksi takdirde Mersin’in turizm açısından ciddi sıkıntılar yaşayacağını söylemek mümkün” şeklinde konuştu.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 463 Oy (%28)

  • HAYIR : 565 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 641 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku