Mersin

Canbolat Dünya Çevre Gününü kutladı

Canbolat Dünya Çevre Gününü kutladı

5 Haziran 2017 15:41
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eski Adanalıoğlu  Belediye Başkanı Eczacı M.Kasım Canbolat, 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nü kutladı.
Canbolat, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle yayınladığı mesajda; 1972 yılında Birleşmiş Milletler tarafından düzenlenen Çevre Konferansı'nda alınan karar gereği 5 Haziran'ın Dünya Çevre Günü olarak kabul edildiğini hatırlattı. O tarihten itibaren 5 Haziran'ın Dünya Çevre olarak kutlandığını ifade eden Canbolat, bu yılın konusunun ise “Doğayla Temasta Ol” olarak seçildiğini ifade etti.
Doğal güzelliklerin korunmasının önemli olduğunu vurgulan Canbolat şöyle devam etti: "Çevrenin korunması için herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerekir. Yaşadığımız çevreyi ve doğayı korumak bizlerin en asli görevidir. Biz doğayı koruduğumuz sürece, doğa da bizi korur. Bu noktada hepimize bir takım görevler düşmektedir. Çevre kirliğine yol açacak davranışlardan uzak durmalıyız. Çünkü dengesini bozduğumuz, kirlettiğimiz çevre, bizim sağlığımızı etkiler. Çevreyi koruyup kolladığımız gibi, çevre kirliliğine engel olanları da uyarmak, insani bir görevdir. Bu vesile ile 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nü kutlarım." 

Anahtar Kelimeler : kasım canbolat,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku