CHP

ÇAMAK, MERSİN’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNU KUTLADI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Dr. Hüseyin Çamak, Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. Yılını kutladı.

ÇAMAK, MERSİN’İN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNU KUTLADI

4 Ocak 2018 11:03
-A

+A

Yazılı bir açıklama yapan Dr. Hüseyin Çamak, 3 Ocak tarihinin sadece Mersin açısından değil, Türkiye Cumhuriyeti açısından da özel ve önemli bir gün olduğuna dikkat çekti.

Çamak, “Mersin’in düşman işgalinden kurtulmasını sağlayan Kuvva-i Milliyeciler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve TBMM öncülüğünde verilen milli kurtuluş mücadelemizin moral kazanmasında, kurtuluş mücadelemizin başarıya ulaşmasında önemli bir katkı sağlamıştı. İşgalci Fransız güçlerini vatan toprağından kovan Mersinli Kuvva-i Milliyeciler, elde ettikleri zaferlerle, 30 Ağustos 1922 tarihinde kazanılacak büyük zaferi muştulayan kahramanlar olmuşlardı. Mersin, o acı yıllarda milli birlik ve beraberliğini bozmayarak, çok zor koşullar altında kurtuluş mücadelesini sürdürerek ve bu mücadelesini zaferle taçlandırarak, Türk ulusunun emperyalistlere boyun eğmeyeceğini gösteren kahraman şehirler arasına girdi. Bugün cennet vatanımızda, güzel Mersin’imizde bağımsız, başı dik, gururlu bir şekilde yaşamamızı sağlayan tüm şehit ve gazilerimizi, o kutsal mücadeleye önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü şükran ve rahmetle anıyorum” ifadelerini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 480 Oy (%28)

  • HAYIR : 593 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 664 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku