Mersin

Çağlayan hakkında, ABD’de hazırlanan iddianameye tepki! ARKASINDA AYNI HAİNLER VAR!

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan hakkında, ABD’de hazırlanan iddianame büyük tepki aldı. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Zafer Çağlayan'ın Türkiye'nin çıkarları aleyhine hiçbir işlemi olmamıştır” açıklaması yaparken; siyaset yorumcuları, iddianameyi ‘skandal’ olarak değerlendirdi.

Çağlayan hakkında, ABD’de hazırlanan iddianameye tepki! ARKASINDA AYNI HAİNLER VAR!

7 Eylül 2017 17:45
-A

+A

ABD'de eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan ve eski Halkbank yöneticisi Levent Balkan hakkında iddianame hazırlandı, mahkemeye sunuldu. Eski Ekonomi Bakanı ve Mersin Milletvekili Zafer Çağlayan hakkında ABD’de açılan davayla ilgili yapılan değerlendirmelerde; 17-25 Aralık kumpasına işaret edilerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir bakanı hakkında böyle bir iddianame hazırlanmasının bile başlı başına bir skandal olduğunu ifade edildi. Siyaset yorumcuları, 15 Temmuz’da hayata geçirilmek istenen hain FETÖ kalkışmasının arkasındaki kişilere işaret ederek, yeni bir kumpas kurulmak istendiği yorumlarını yaptı. Sosyal medyada; “17-25 Aralık kumpasının arkasında ABD’nin olduğu bu kararla belgelendi” yorumu yapıldı.

 BİZİM İÇİN ASLOLAN TÜRKİYE'NİN ÇIKARLARIDIR

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ise, iddianame ile ilgili yaptığı açıklamada; “Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan'ın Türkiye'nin çıkarları aleyhine hiçbir işlemi olmamıştır. Bizim için aslolan Türkiye'nin çıkarlarıdır. İran'a yönelik (ABD) ambargolarının delindiği iddiaları var ama bir Türk bakan hakkında başka bir ülkenin bulunduğu iddia ispatlanmalı" ifadesini kullandı.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 479 Oy (%28)

  • HAYIR : 592 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 663 Oy (%38)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku