Ak Parti

Bugün Ak Parti Mersin Kulisleri Hareketlendi.!

Referandum sonrasında AK Parti Mersin'de iç bir hesaplaşmanın hem İl hem de ilçelerde olduğu ortada. İl ve ilçede birbirlerini sorgulayan yöneticiler suçu farklı kişilere atsa bile değişim zamanı neler olacak hep birlikte göreceğiz.

Bugün Ak Parti Mersin Kulisleri Hareketlendi.!

29 Mayıs 2017 23:55
-A

+A

 
Referandum sonrasında AK Parti Mersin'de iç bir hesaplaşmanın hem İl hem de ilçelerde olduğu ortada. İl ve ilçede birbirlerini sorgulayan yöneticiler suçu farklı kişilere atsa bile değişim zamanı neler olacak hep birlikte göreceğiz. 
Tüm bu gelişmeler yaşanırken bugün kulisler biraz daha hareketlendi.Kulislerin hareketlenmesinin sebebi ise;
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara'da AK Parti iftarında bugünkü konuşması oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, "Adeta bir metal eskimesi görüyorum" sözleriyle AK Parti teşkilatlarına uyarıda bulunan Erdoğan, "Bu yıl sonuna kadar il, ilçe ve belde yönetimlerini yenilemek zorundayız" dedi
 
 
Bu konuşma Mersin kulislerine bomba gibi bir çok iddia ile düştü. 
 
Erdoğan, parti teşkilatlarında bir yenilenmeye gidilmesinin zorunluluğuna dikkat çekerek, 
"Bölgemizin merkezinde olduğu küresel yeniden yapılanma sürecinde karşımıza çıkacak sınamaları güçlü şekilde karşılayabilmemiz için de bu dönemi çok iyi değerlendirmemiz şart. Zamanımız az ama işimiz çok." diye konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan şöyle devam etti:
"Bunun için tek bir gün, tek bir saat dahi kaybetmeden gündemimizdeki meselelere yoğunlaşmalıyız. 180 günlük programı, haziran ayı sonu itibariyle başlatacağız. Dolayısıyla hazırlık için yeteri kadar zaman var."
 
Mersinsiyaset.net ekibi olarak bugün Mersin kulislerinde  aldığımız bilgilere göre bir değişim olabilir fakat Mersin'de adı il ve ilçelerde bahsedilen başkan aday isimleri üzerinden gidilme imkanı düşük. Çünkü AK Parti sayesinde maddi kar elde edeni, Tek bir kitleye hitap edeni, Referandumda oy oranını düşüreni, Yüzü eskimişi,  AK Parti Genel Merkezi istemez. Mersin kulislerinde bugün  konuşulan  isimlere tek tek bakın her birinin bir dezavantajı görünüyor.
 
 Ak Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik'in temiz ve iyi niyetini, yönetim içinde ve yönetim dışında müdahale ederek kendi çıkarlarına kullanan mahşerin beşlisi adı verilen bazı siyasetçilerin Erzik'in iyi niyetini kötüye kullandıkları yaygın bir kanı olarak biliniyor.İl Başkanı gücünü kullanamayınca da bu güçle hareket edenler türemiş görünüyor.
 
Başkan Ercik'in özellikle bazı 
Merkez ilçelerde referandum da % 75 oranında Hayır’ın çıkmasının ardından Yenişehir İlçe Yönetiminin kendini başarılı görmesi ve bu yönetiminin görevi devam etmesi gerektiği iddiaları ortaya atılması  Ak Parti tabanında rahatsızlık yarattığı görülüyor. Diğer bir kulis hareketi ise böyle başarısız olmuş bazı ilçelerden görevden almaların ardından oluşacak teşkilatlar için kulis çalışmalarına başladıkları da görülmekte.
 
Kulislerde yer alan il ve ilçe başkan adaylarının isimlerinin  kim olduğu konusunda bilginin resmi olarak kesinleşmesinden sonra haber sitemizden duyurusu yapılacağını da okuyucularımız ile paylaşmak isteriz.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku