Mersin

BİRİCİK: UKOME İLE KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik, Mersin’de son dönemde ulaşım ve trafik sorunu anlamında ciddi adımların atıldığına dikkat çekerek, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi ile koordineli çalıştıklarını söyledi.

BİRİCİK: UKOME İLE KOORDİNELİ ÇALIŞIYORUZ

21 Kasım 2017 15:36
-A

+A

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik, artan nüfus yoğunluğu ile birlikte Mersin’de ciddi anlamda trafik sorununun baş gösterdiğine dikkat çekti. Bu sorunun özellikle son dönemde Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ile en asgari seviyeye getirildiğini belirten Başkan Biricik, ulaşım anlamında ciddi adımların atıldığını ve bu doğrultuda Mersin Büyükşehir Belediyesi UKOME ile koordineli bir çalışma izlediklerini ifade etti. Özellikle yeni açılan yollar ve yapılan battı çıktıların kent trafiğine nefes aldırdığının altını çizen Başkan Biricik, mevcut sorunun çözümü noktasında daha fazla yol almak gerektiğini söyledi.

MASTER PLANI ŞART
Mersin Minibüsçüler Odası olarak kent trafiğinin ve ulaşım sorunun çözümü noktasında taşın altına ellirini her zaman koymaya hazır olduklarını da söyleyen Biricik, “Biz oda olarak kent konularında hiçbir zaman sorumluluk almaktan kaçınmadık. Bundan sonrada kaçınmayız. Gelişen teknoloji, artan nüfus yoğunluğu ve ulaşım ile ilgili oluşan ihtiyaç beraberinde ulaşım ve trafik sorununu da getirmekte. Biz oda tecrübemiz ile Büyükşehir Belediyesi önderliğinde sorunun çözüm noktasında olmaya hazırız. Gelecek yıllarda bu sorunun daha vahim sonuçlar doğurmaması adına biran önce bir master planı hazırlanması gerektiğini de biliyoruz” şeklinde konuştu.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 574 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 653 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku