Gündem

BERBEROĞLU’NUN TEK SUÇU FETÖ'CÜ KAYINPEDERİNİN OLMAMASI

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel TBMM’de yaptığı konuşmadan Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını değerlendirdi.

BERBEROĞLU’NUN TEK SUÇU FETÖ'CÜ KAYINPEDERİNİN OLMAMASI

15 Haziran 2017 12:35
-A

+A


CHP’li milletvekili Cemal Okan Yüksel; “Enis Berberoğlu'nun devlet sırrını açığa vurmaktan ceza almasından, devlet sırrı casusluğundan dolayı suçlu olmadığına inanıyorum. Enis Berberoğlu'nun bir suçu var, onu gördüm. Berberoğlu'nun tek suçu hem AKP'li hem de FETÖ'yle iltisaklı olan bir kayınpederinin olmaması. Nokta.” diye konuştu.
                                                      
 
SİYASETİ BIRAKIRIM
 
CHP’li milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından CHP’den tepkiler gelmeye devam ediyor. CHP’nin Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel de TBMM kürsüsünden Berberoğlu’nun tutuklanmasına sert tepki gösterdi. Yüksel, “Şimdi ben içimizde aklı olan, vicdanı olan, Allah'a, ahirete, ilahi adalete inancı olan milletvekillerine sesleneceğim. Konuşmam bittiğinde, eğer arazından ‘Yahu, bu mahkeme haklı olarak Enis Berberoğlu'nu bu kadar cezaya çarptırmış ve tutuklamış’ diyen bir kişi dahi çıkarsa da diyeceğim ki: Ben ne hukuku biliyorum, ne insanlığı biliyorum, ne siyaseti biliyorum. Bir daha da bu kürsüye gelip konuşma yapmayacağım” dedi. AKP sıralarından çıt çıkmadı.

KÜRSÜDEN DEVLET SIRRINI OKUDU
                                                               

 
CHP’li milletvekili TBMM kürsüsünden devlet sırının tanımını okudu ve ekledi; “Ortada bir devlet sırrı da yok yayın yasağı da. Hadi, olduğunu varsayalım. Yargıtay 16. Ceza Dairesi o tırları durduran savcılar ve askerî personel hakkında yargılamaya başlıyor. Bu belgelerin hepsi o dosyanın içine giriyor, aleniyet kazanıyor ve devlet sırrı değil. Ben bunları yan yana koydukça, Enis Berberoğlu'nun devlet sırrını açığa vurmaktan ceza almasından, devlet sırrı casusluğundan dolayı suçlu olmadığına inanıyorum. Enis Berberoğlu'nun bir suçu var, onu gördüm. Berberoğlu'nun tek suçu hem AKP'li hem de FETÖ'yle iltisaklı olan bir kayınpederinin olmaması. Nokta.” diye konuştu.

 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ONLAR ARTIK ARANMIYOR

ONLAR ARTIK ARANMIYOR

12:23 - 4 Ağustos 2017

20 ilde operasyon başlatıldı

20 ilde operasyon başlatıldı

12:06 - 4 Ağustos 2017

Ege’de 6.3’lük deprem!

Ege’de 6.3’lük deprem!

09:48 - 21 Temmuz 2017

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 467 Oy (%28)

  • HAYIR : 569 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 649 Oy (%39)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku